Huawei Mate 20 X 5G daha fazla hız için her şeyi yapıyor

0

Teknoloji devi Huawei ilk 5G akıllı telefonunu geçtiğimiz günlerde tanıttı. Huawei Mate 20 X 5G modeli önümüzdeki ay belirli ülkelerde satışa çıkıyor. Piyasaya çıkışına kısa süre kala telefonun tüm teknik özellikleri resmen duyuruldu. Devasa ekranlı telefonun fiyatı da 999 euro olarak belirlendi.

Huawei Mate 20 X 5G özellikleri

Huawei Mate 20 X 5G modelinin aynı zamanda standart bir versiyonu da bulunuyor. 5G teknolojisine sahip olmayan telefonun fiyatı ise 799 euro. İki telefonun arasındaki en önemli fark batarya boyutu. 7.2 inçlik ekrana sahip telefonlardan 5G’li olan modelde 4.200 mAh batarya, diğerinde ise 5.000 mAh batarya görev alıyor.

Daha yüksek internet bağlantı hızı sunan telefonda batarya boyutundan biraz fedakarlık yapılmış durumda. Bunun sebebi 5G modeme telefonun içinde gerekli alanı açabilmek. Huawei’nin iddiasına göre bu teknolojiyle 3 saniye içinde 1 GB film indirilebiliyor. Durum böyle olunca feda edilen batarya boyutuna değdiğini söyleyebiliriz.

6 GB RAM ve 128 GB depolama alanıyla gelen Mate 20 X 5G modelinde Balong 5000 5G modem yer alıyor. Telefon gücünü ise Huawei’nin Kirin 980 işlemcisinden alıyor. Kamera tarafında baktığımızda ise karşımıza 40 MP çözünürlüklü f/1.8 diyafram değerine sahip ana kamera, 20 MP çözünürlüğe ve 8 MP çözünürlüğe sahip ikinci ve üçüncü kamera çıkıyor. Her iki kamera da f/2.4 diyafram değeriyle geliyor. 20 MP’lik kamera ultra geniş açılı, 8 MP’lik kamda ise telefoto lens olarak görev yapıyor. Önde ise 24 MP çözünürlüğe sahip kamera kullanılıyor.

Huawei yeni 5G’li telefonunu satışa çıkarmaya hazırlanırken, katlanabilir Mate X’in çalışmalarını da sürdürüyor. Bu telefonun da 5G modeme sahip olacağını biliyoruz. Söylenenlere göre Huawei Mate X 5G yılın üçüncü çeyreğinde İngiltere’de satışa çıkacak.

Cevap bırakın