Huawei Mate 20 serisi büyük başarıya imza attı!

0

Dünya genelinde en büyük ikinci akıllı telefon satıcısı olan Huawei, son zamanlarda çıkardığı modellerle iyi satışlar yakaladı. 2018 yılını 206 milyon birim satışla kapatan şirket, 2019 yılı için hedefini 250 milyon birim olarak belirledi. Bununla birlikte Huawei Mate 20 serisi de, sevk sayısı ile şirketin kendi rekorunu kırdı.

Huawei Mate 20 serisi sevk rekoru kırdı!

Huawei Mate 20 serisinin başarısı, aslında biraz daha özel sayılabilir. Bildiğiniz üzere Huawei, Amerika ile yaşadığı sorunlar nedeniyle, orada satış yapamıyor. Dünyanın en büyük ve en karlı pazarında satış yapamayan bir şirket için, bu başarının gerçekten özel olduğunu da söyleyebiliriz.

AnTuTu, Huawei mate 20 serisi

Huawei Mate 20 serisi yaklaşık dört buçuk ay gibi bir sürede, 10 milyon adet sevk edildi. Huawei için 10 milyon sevk, ilk değil. Ancak ne kadar sürede 10 milyon sevk edildiğini düşünürsek, kendi içlerinde bir rekor kırdıklarını görmüş oluruz. Mate 20 serisinden önce, P20 ve Mate 10 serisi de 10 milyon sevk barajını aşmışlardı.

Tüm bu başarılar, Huawei’nin Amerika pazarında aktif olmadan da büyüyebileceği anlamına geliyor. Çin’li marka, Avrupa ve Asya bölgesinde çok hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Şirket orta ve üst segment modellerde ilerlemesini devam ettirirse, liderliği yakın bir zamanda ele geçirebilir.

Cevap bırakın