Huawei Mate 20 Pro yeni bir EMUI 9.1 güncellemesi daha aldı

0

Birçok Huawei model akıllı telefon, istikrarlı performansını EMUI 9.1 güncellemesi sayesinde devam ettiriyor. Buradan hareketle, ükemizde de satışa sunulan Huawei Mate 20 Pro’nun kullanıcıları için yeni bir EMUI 9.1 müjdesi daha geldi. Android 9 Pie altyapısını kullanan yazılım, özellikle performans iyileştirme ve telefon güvenliği konusunda gayet yeterli katkılarda bulunuyor.

EMUI 9.1 güncellemesi

Yeni EMUI 9.1 güncellemesi ile neler değişiyor?

Gücünü Kirin 980‘den alan Huawei Mate 20 Pro, güç tüketiminde sağladığı tasarruf aracılığıyla daha uzun ömürlü bir kullanım sunuyor. Android ile oldukça uyumlu çalışan EMUI 9.1 arayüzü, gelişmiş hareket sensörü vasıtasıyla kullanıcılara vakit kazandırıyor.

Yeni EUMI 9.1 güncellemesi ile birkaç önemli hatayı düzelttiğini açıklayan Huawei, bu düzenlemelere ek olarak ilgili yazılımın içerisinde Temmuz 2019 güvenlik yamasının da bulunduğunu ifade etti. 4 GB’tan daha büyük olan arayüz güncellemesi, durum çubuğundaki Wi-Fi simgesinin anormal görüntüsünü de düzeltiyor.

EMUI 9.1, okuma hızının performansını yüzde 20 artırıyor ve 2 GB’lık alan tasarrufu sağlıyor. Verimsiz bellek okuma işlemlerinin önüne geçen arayüz, bu konuda üçüncü parti yazılımlara şans tanımıyor. Bu bağlamda hâlihazırda var olan sistemsel performansı bir üst seviyeye taşıyan yeni güncelleme, EMUI 9.0’da gözden kaçan karmaşık yapıları ortadan kaldırıyor.

Bu güncellemeyi eğer kendiniz yüklemek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

Ayarlar> Sistem> Yazılım güncelleme> Güncellemeleri Denetle

Son olarak Huawei, 9 Ağustos 2019 tarihinde Android 10 Q tabanlı EMUI 10 güncellemesini açıklayacak.

Cevap bırakın