Huawei Mate 20 Pro’nun uygun fiyatlı versiyonu çıktı!

0

Hangi akıllı telefonu veya işletim sistemini kullandığınızı bilmiyoruz, ancak geçtiğimiz haftalarda tanıtımı gerçekleştirilen Huawei Mate 20 Pro’nun 2018 yılının en iyi akıllı telefonlarından birisi olduğu tartışılmaz bir gerçek. Üst seviye bir donanıma sahip olan telefon, başka telefonları şarj etme gibi benzersiz özellikler sunuyor.

Huawei Mate 20 Pro, Çin için özelleştirildi!

Tabi, bu üst seviye özelliklerin bir bedeli bulunuyor. Kısa bir süre sonra başta MediaMarkt olmak üzere ülkemizde raflarda yerini alacak olan Mate 20 Pro’nun Avrupa fiyatı 1049 Euro olarak açıklandı. Bu modelin şirketin ana vatanı Çin’de daha uygun fiyatlı olması oldukça normal, ancak Huawei’den oldukça ilginç bir adım geldi.

Çin’de Mate 20 Pro’nun dünya genelinde satışa sunulan versiyonuna kıyasla bazı donanımsal farklar içeren uygun fiyatlı iki versiyonu duyuruldu. Fiyatı 680 Euro’dan başlayan bu modeller 8 GB RAM ile birlikte geliyor.

128 GB dahili depolama alanına sahip olan versiyonun fiyatı 760 Euro, 256 GB dahili depolama alanına sahip olan versiyonun fiyatı ise 860 Euro’ya denk geliyor. Huawei’nin Çin’de bu tarz özel stratejiler uyguladığı daha önce görüldüğü için bu modellerin dünya genelinde satışa sunulması beklenmiyor.

Cevap bırakın