Huawei Mate 20 Pro rekorları alt üst etti!

0

Huawei’nin Ekim ayında Londra’da düzenlediği etkinlikte tanıtımını gerçekleştirdiği Mate 20 Pro, Kirin 980 işlemcisi ve diğer donanımları ile kullanıcılara oldukça üst seviye bir performans sunuyor olsa da, kamerasının tüm bunlardan daha fazla ilgi gördüğünü söylemek yanlış olmayacaktır.

Zira, Leica ile yapılan iş birliğinden bu yana Huawei’nin amiral gemileri üst seviye kameraları ile tanınır hale geldi. Bu kapsamda teknolojik cihazların kameralarını detaylı inceleyerek değerlendiren DxOMark, nihayet Mate 20 Pro kamerası için hazırladığı raporu yayınlayarak, cihazın skorunu açıkladı.

Huawei Mate 20 Pro DxOMark puanı açıklandı!

Toplamda 109 puan alan Pro’ya fotoğraf çekimi konusunda 114, video çekiminde ise 97 puan verildi. Bu sayede daha önce 105 puan ile ilk sırada yer alan iPhone XS Max’ı geride bırakan Mate 20 Pro zirveye yerleşti.

Mate 20 Pro DxOMark

Şu anda ilk sırada bu akıllı telefon, ikinci sırada iPhone XS Max ve üçüncü sırada P20 Pro yer alıyor. Gelin, şimdi son olarak Huawei’nin yeni amiral gemisinin kamera özelliklerini kısaca hatırlayalım.

P20 Pro ile benzer şekilde cihazın arka tarafında üç kamera yer alıyor. 40 MP çözünürlüğündeki geniş açılı ana kamera f/1.8 diyafram açıklığına sahip. Bu kameraya 20 MP çözünürlüğünde f/2.2 ultra geniş açılı ve 8 Megapiksel çözünürlüğünde f/2.4 diyaframa sahip tele foto kamera eşlik ediyor.

Cevap bırakın