Huawei Mate 20 Pro’dan göz sağlığına önemli katkı!

0

Ülkemizde de satılmaya devam eden Huawei Mate 20 Pro, Huawei ailesinin bir diğer üyesi olan Huawei P30 Pro gibi DC Dimming güncellemesi aldı. Gözlerin daha az yorulmasını sağlayan bu güncelleme, OLED ekran kullanan Huawei modellerinin en çok tercih ettiği güncellemeler arasında yer alıyor.

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro DC Dimming güncellemesi aldı

Haziran ayının son günlerinde EMUI 9.1 ile donatılan akıllı telefon, Android 9.0 Pie altyapısını kullanıyor. EROFS dosya depolama sistemine, GPU Turbo 3.0’a ve kamera çekimleri adına Ay moduna sahip olan yazılım, DC Dimming sayesinde daha da popüler bir hale geldi.

Bugünden itibaren piyasaya sürülen güncelleme, Huawei Mate 20 Pro’nun ekranına bakan kişilerin gözlerine oldukça iyi geliyor. Zira göz yorgunluğunu azaltan DC Dimming, voltajı doğrudan düşürerek ekran parlaklığını azaltabiliyor.

Huawei Mate 20 Pro DC Dimming

Normal şartlarda OLED ekranlı bir telefonun ekran parlaklığı kısıldığında görüntü dalgalanması ve ekran titremesi meydana gelir. Gece kullanımında pek algılanmayan bu tarz göz yorucu ekran hareketleri, aydınlık veya karanlık ortam fark etmeksizin gözlerin yorulmasına sebep oluyor.

İşte bu noktada devreye giren DC Dimming, bundan böyle, Huawei Mate 20 Pro modelinin kullanıcılarını koruyacak. Bu sistemi aktif etmek isteyenlerin izlemesi gereken yol, oldukça basit: Ayarlar > Ekran (Görünüm) > Göz rahatlığı > Titreme azalması 

Huawei Mate 20 Pro özellikleri neler?

Mate 20 Pro’ya gelen ilgili güncelleme, EMUI 9.1.0.135 adı ile yayılmaya başladı. Şu an sadece Çin’de üretilen modellerde bulunan yazılım, zamanla diğer ülkelerde de aktif olacak. Bunun dışında Huawei Mate 20 Pro, gücünü Kirin 980 işlemciden alıyor.

Huawei Mate 20

İşlemci hızı 2.6 Ghz olan model, 6 GB RAM ile dikkat çekiyor. 128 GB bellek kapasitesi ile depolama konusunda yeterli bir performans sunan Mate 20 Pro, maksimum artırılabilir hafıza olarak 256 GB’ı görüyor.

6.39 inç bir ekranla hizmet veren ürün, üçlü kamera kurulumu ile geliyor. 40 megapiksel, 20 megapiksel ve 8 megapiksel kameraları aracılığıyla fotoğraf ve video çekimlerinde kullanıcıya yardımcı olan Huawei Mate 20 Pro, ön tarafında ise 24 megapiksellik bir kamera bulunduruyor.

Cevap bırakın