Huawei Mate 20 Lite EMUI 10 beta sürümü ile güncellendi

0

Huawei ailesinin başarılı üyelerinden birisi olan Mate 20 Lite, EMUI 10 beta sürümü eşliğinde tazelendi. Mate 20 serisini yakından takip edenlerin tercih ettiği yeni güncelleme, halihazırda Mate 20, Mate 20 Pro ve Mate 20 X (4G) kullanıcılarına hizmet veriyor.

Huawei Mate 20 Lite

Huawei Mate 20 Lite EMUI 10 beta ile neler kazandı?

Android tabanlı işletim sistemi EMUI, Huawei ürünlerinin performasında yüzde 60’lık bir performans artışı sağlıyor. Bunun yanında EROFS isimli dosyalama sistemi vasıtasıyla yüzde 20’lik ek bir performans artışı daha sağlayan yazılım, Huawei Mate 20 Lite’a başka neler getirdi?

Bazı Avrupa ülkelerinde yayılmaya başlayan EMUI 10 beta, ilk olarak Hollanda’da ortaya çıktı. Şu an Almanya’da yaşayan kullanıcıların cihazlarını yenileyen yazılımın beta sürümüne katılmak isteyenler, güncelleme işlemini EMUI 9.1.0.245 sürümünden yapmalılar.

Huawei Mate 20 Lite EMUI 10 beta

EMUI 10 beta güncellemesi aracılığı ile gelen karanlık mod, Mate 20 Lite modelinin kullanımını daha keyifli bir hale getiriyor. Buna ek olarak kilit ekranı sistemini hayata geçiren EMUI 10, bir kullanıcının en çok neleri kullandığını analiz ediyor (kullanım sıklığı) ve kolaylık sağlamak adına onları ekrana tekrar getiriyor.

Mobil cihazınızdan kablosuz bir şekilde bilgisayarınıza dosya transferi yapmanızı sağlayan güncelleme, otomobil severlere zaman kazandıran HiCar uygulaması ve ekranı daha estetik bir hale getiren AOD (always-on-display) özelliği ile karşınızda. Ayrıca yeni yazı tipleri, yeni yazı renkleri, ve yeni tema seçenekleri de sizi bekliyor.

İlgili beta sürümüne katıldığınız zaman bir bildirim alacaksınız. Güncellemeyi yapmadan önce verilerinizi yedeklemeniz sizin yararınıza olacaktır. Size gelen bildirimi kontrol etmek adına şu yolu izleyebilirsiniz: Ayarlar > Sistem. Bu yazılım hakkında neler düşünüyorsunuz?

 

Cevap bırakın