Huawei Mate 10, 4.000 mAh pille geliyor!

0

Samsung, Apple gibi öncü teknoloji şirketlerinin ardından gözler Huawei’nin üzerinde! Kısa süre sonra (16 Ekim 2017) lanse edilecek Mate 10 modelleri, yılın merakla beklenen yıldız adaylarından. Üstelik teknoloji şirketi, lansman öncesinde son derece bonkör; Android işletim sistemine sahip akıllı telefonun özellikleri hakkında ipuçları vermekten geri kalmıyor. Son ‘resmi’ detay pil kapasitesi hakkında.

Huawei, Twitter hesabında paylaştığı bir görselle Mate 10’un 4000 mAh kapasiteli bir pille geleceğini açıkladı. Son derece önemli bir bilgi olduğuna şüphe yok, günümüzde mobil kalma süresinin uzunluğu oldukça değerli bir konu. Peki 4000 mAh pil kapasitesi ne kadar önemli? Baştan belirtelim bir hayli… Çünkü piyasada bu ölçekte pil kapasitesi sunan çok az model olduğu gibi amiral gemisi şeklinde tanımlanan üst segment modellerde sayı neredeyse sıfır düzeyinde.

Örneğin Galaxy Note 8, 3300 mAh pile sahip. iPhone X’te ise 2716 mAh seviyesine iniyoruz. Pixel 2XL pil kapasitesi de 3520 mAh ölçeğinde. Diğer bir –öne çıkan- örnek Sony Xperia XZ Premium 3230 mAh pil kapasitesi sunuyor. Örnekler artırılabilir, sonuç şu ki 3500 mAh bile pek erişilebilir bir kapasite değil, bu bağlamda Huawei’nin söz konusu özellikle büyük iş çıkarmış olabileceğini düşünmek olası görünüyor.

Bu arada ilginç bir gelişme, Huawei, ‘U’ şeklinde bir ürün veya hizmet sunmak için başvuruda bulundu. Bunun dijital asistan olabileceği konuşuluyor, teknoloji şirketi adına Alexa, Siri türünde yeni bir özellik söz konusu olabilir.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız…

Cevap bırakın