Huawei, LG, Lenovo ve Xiaomi’den iş birliği

0

Her geçen  gün katlanabilir akıllı telefon dönemine daha da yaklaşıyoruz. Süreç hızla ilerlerken Huawei, LG, Lenovo ve Xiaomi, bu alanda iş birliği yapmaya karar verdi. İşte detaylar…

Katlanabilir akıllı telefonlarda en önemli kısım hiç şüphesiz ekranları olacak. Ekran konusunda ise en fazla mesai yapan her zaman olduğu gibi ekran üretiminde öncü konumda olan LG. Teknoloji şirketi bu şekilde çalışmalarını sürdürürken alınan bilgilere göre Huawei, Lenovo ve Xiaomi markalarıyla da ortak çalışılıyor.

Bu firmalar ile ekran teknolojisi konusunda yakın temasta olduğu belirtilen LG, katlanabilir akıllı telefon modelleri üzerinde çalıştığı ekranları belirtmiş olduğumuz firmalarla da paylaşmayı düşünüyor. İddialara göre bu sayede hem AR-GE çalışmalarının hızlanmasını sağlıyor, hem de ihtiyaçlar doğrultusunda üretim aşamasını planlanıyor.

Diğer yandan LG Chem departmanı da çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Chem departmanının bir takım özel yapışkanlar kullanarak çeşitli kimyasal materyaller geliştirdiği gelen bilgiler arasında. Ayrıca LG tarafından üretilen katlanabilir ekranlarda önemli bir detay dikkat çekiyor. Firmanın üretimi gerçekleştirdiği ekranlar Samsung’un ürettiği gibi içe doğru değil, tam tersine dışa doğru katlanıyor.

Bu anlayış, kullanılabilirlik açısından tartışma yasatsa da firmalar için alternatif bir ekran olarak karşımıza çıkıyor. LG’nin dışa doğru katlanabilir ekran modelleri ile farklı tarzda akıllı telefon modellerinin üretilmesi mümkün hale geliyor.

Samsung Galaxy F, katlanabilir akıllı telefon dünyasında kullanıcılarla ilk buluşacak model. Modelin ekranı Samsung tarafından üretilen ve Infinity Flex olarak adlandırılan yepyeni bir teknolojiyle geliyor. Galaxy F üzerinde 4,6 inç ve 7,3 inç boyutlarında iki farklı ekran yer alıyor. 4,6  inçlik küçük ekran, telefonun dış gövdesinde bulunurken diğer yandan 7,3 inçlik ekran dikkat çekiyor.

Cevap bırakın