Huawei’nin en yeni işlemcisi Kirin 990 için bir video yayımlandı

0

6 Eylül 2019 – 11 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan IFA etkinliğinin katılımcıları arasında yer alan Huawei, etkinlikten bir hafta önce yeni işlemcisi Kirin 990 hakkında bilgiler vermeye başladı. Yeni işlemci, Belçika’da düzenlenecek olan etkinlikte tanıtılması en çok beklenen donanımlar arasında yer alıyor.

Huawei Kirin 990 işlemci

Huawei Kirin 990 işlemci ile neler planlıyor?

Resmi Twitter hesabı üzerinden ses teknolojileri adına önemli bir yenilik yapacağının sinyallerini veren firma, “sesi yeniden düşün” sloganı ile yola çıktı. Alternatif çevre birimlerine de önem veren firmanın stratejisi henüz tam belli değil.

Huawei, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şunu söyledi: “Yeni Kirin teknolojisi, sizi yepyeni bir ses deneyimine bağlayacak.” Peki, bu açıklamanın anlamı ne? Firma tarafından paylaşılan bir görüntü, ilgili açıklamanın akıllı bir hoparlörü işaret ettiğini söylüyor.

Yakaladığı üst düzey başarıları daha farklı alanlara taşımak isteyen Çinli ekip, ek birimler sayesinde akıllı telefonlarını güçlendirmek istiyor olabilir. IFA 2019’da tanıtılması beklenen ürünün arkasında nasıl bir plan var belli değil.

Kirin 990, buna ek olarak, 4K ve 60 FPS video desteği de sağlayacak. Önümüzdeki günlerde kendisinin teknoloji dünyasında neleri değiştireceğini göreceğiz. Öne sürülen yeniliklerin Huawei model telefonlarla uyumlu olması arzulanan istekler arasında bulunuyor.

Cevap bırakın