Huawei’in yeni P50 serisi hakkında yeni bilgiler

0

Huawei’in bir sonraki akıllı telefon ailesi olacak P50 serisi yeni bir iddia ile tekrar gündeme geldi. Huawei P50 serisi iki farklı işletim sistemiyle karşımıza çıkabilir. Çin merkezli olan şirketin beklenen yeni akıllı telefonları heyecanlandırmaya devam ediyor. İşte ortaya çıkan yeni bilgiler:

Huawei P50 serisi için yeni işletim sistemi detayı

Tasarımı ve bazı özelliklerinin ortaya çıktığı telefon hakkında yeni bir bilgi ortaya çıktı. Bu bilgiye göre akıllı telefon ailesi iki farklı işletim sistemine sahip olabilir. Bu yılın mart ayında karşımıza çıkması beklenen serinin, az sayıda üretilecek olması bütün ülkelerde satışta olmayacak anlamına geliyor.

Donanım tedarik etmekte sorun yaşayan Huawei, yeni seriyi bu sebeple daha az miktarda üretecek ve Çin’e bu telefonu HarmonyOS üzerine kurulu şekilde kullanıcıların karşısına çıkartacakken, küresel pazarda lisanssız şekilde Android işletim sistemiyle gelecek deniyor.

Huawei P50 serisi-00

Aynı telefonda iki işletim sistemi şeklinde değil de kullanıcı daha satın alırken bu iki işletim sisteminden birine sahip modeli seçecek gibi duruyor ancak elbette bunlar şu anlık kaynakların elde ettiği ‘sızıntı’ bilgiler.

Telefonda son bilgilere göre, Kirin 9000E işlemcisine yer verilecek. Kamera tarafında yine dikkat çekecek detaylara sahip olan P50 serisinde sıvı lens olarak adlandırılan yeni nesil bir teknoloji bulunacak. Telefon ailesi hakkında şu an için elimizde detaylı bilgiler bulunmamakla birlikte beklenen ‘tanıtım günü’ne kadar yeni bilgilerin elimize ulaşması bekleniyor.

Görseller temsilidir

Cevap bırakın