Huawei’in Kirin destekli dizüstü PC’si için detaylar

0

Apple bir süre önce kendi M1 işlemcili Mac’lerini piyasaya sürmüş ve dikkat çekmeyi başarmıştı. Başka şirketlerden de benzer hamleler beklenirken, Huawei tarafından beklenen hamle geldi. Huawei Kirin işlemcili ilk dizüstü bilgisayarı üzerinde çalışıyor.

Huawei Kirin işlemcili ilk dizüstü bilgisayarı hakkında bildiklerimiz

Huawei’in HiSilicon ARM işlemcisine sahip masüstü bilgisayarları zaten onaylanmıştı. Daha sonrasında ise dizüstü tarafından da bi hamle geldi. Huawei bildiğiniz gibi halihazırda MateBook serisi ile kullanıcıların beğenisini toplamayı başarıyor. Tahmin edebileceğiniz gibi Weibo üzerinden yayımlanan bilgisayara ait bir görselde dizüstünün kutusu görülüyor.

Huawei Kirin islemcili ilk dizustu bilgisayari-00

Dizüstü bilgisayarda 8 GB RAM bulunuyorken aynı zamanda 512 GB SSD de cihaza eşlik ediyor. Aynı zamanda 14 inç 1080p ekran ile karşımıza çıkmaya hazırlanan PC, Kirin 990 işlemcisinden güç alıyor. Dizüstü bilgisayar, Linux tabanlı Deepin OS 20 ile çalışıyor ancak gelecekte HarmonyOS’a geçiş yapılması mümkün olacak deniyor.

Cihazın Qingyun L410 olarak adlandırıldığı görülüyor. Aynı zamanda bilgisayarın MateBook 14’ün daha ucuz bir versiyonu olması bekleniyor. Cihazda aynı zamanda işlemci sebebiyle 5G desteğinin olması bekleniyor. Bu da 5G bağlantılarını göğüsleyeceği anlamına geliyor. Cihazın ilk etapta küresel pazarda satılmadan önce Çin’de satışa sunulacağı tahmin ediliyor.

Cevap bırakın