Huawei ilk yarı yıl sonuçlarını duyurdu

0

huawei 3

Huawei’nin paylaştığı ilk yarıyıl sonuçlarına göre, şirketin satış gelirleri 245,5 milyar yuan (36,7 milyar dolar) seviyesine ulaşarak, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %40 oranında arttı. Şirketin operasyonel kar marjı ise %12 olarak açıklandı.

Huawei kurumsal iş çözümleri, bu hızlı büyümede önemli bir paya sahip oldu. Şirketin bulut bilişim, depolama ve SDN çözümleri ile Güvenli Şehirler ve Elektrik Bazlı Nesnelerin İnterneti çözümleri; finans, enerji, taşımacılık, toplum güvenliği, eğitim ve medya sektörlerinde, en çok tercih edilen ürün ve servisler arasında yer aldı.

huawei-matebookHuawei Tüketici Elektroniği İş Birimi de global arenada büyümesini sürdüren birimlerden biriydi. Markanın yeni nesil amiral gemisi ürünleri P9, Mate 8, Honor V8 ve MateBook, pazarda kullanıcılar tarafından ilgiyle karşılandı. Huawei 30 ülkede en çok bilinen mobil cihaz markaları arasında yer almayı başardı. Huawei’nin ilk 2’si 1 arada laptop’u MateBook da birçok ülkede satışa sunuldu.

Huawei CFO’su Sabrina Meng yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Ortaya koyduğumuz global strateji ile her üç iş birimimizde de önemli bir büyüme performansına imza attık. Huawei’nin tüm yıl boyunca olumlu pozisyonunu koruyacağına ve yılın sonunu önemli oranda karlılıkla kapatacağına inanıyoruz.”

Yapılan açıklamada ayrıca , hız kesmeden sürdürülen yatırımlar ve global büyüme stratejisiyle, Ar-Ge’nin ön planda tutulmaya devam edileceği, en güncel teknolojileri kişiler ve kurumlarla buluşturmanın sürdürüleceği kaydedildi.

Cevap bırakın