Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiHuawei Honor 8 göründü

  Huawei Honor 8 göründü

  Ekran Resmi 2016-06-29 16.43.26

  2015’in satış bağlamında başarılı akıllı telefon üreticilerinden biri olan Huawei’nin 2016 performansının da pozitif yönde seyrettiği bildiriliyor. Çin merkezli şirket, küresel pazarlarda ilgi gören çok sayıda yeni modele sahip, ayrıca gelecek modeller üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor. Huawei’nin sonraki iddiası yüksek akıllı telefon modellerinden biri de Honor 8 adıyla gelecek. Kısa süre içinde duyurulması beklenen Android işletim sistemine sahip cihaza dair bazı detaylar ve ürün görselleri, resmi tanıtımdan önce kamuoyuna yansıdı.

  Yukarıdaki görsel, modelin Çin’deki sertifikasyon kayıtlarından alındı. Son derece zarif bir tasarımla geleceği anlaşılan akıllı telefonun öncülü Honor 7’den izler taşıdığı da gözden kaçmadı. Ayrıca modele dair kimi teknik detaylar da açığa çıkmış durumda…

  Üründe 5.2 inç ekran ve sunulacak 1080p çözünürlüğün öne çıkacağı anlaşılıyor. Huawei tarafından üretimi gerçekleştirilen Kirin 950 çipseti ise cihaz donanımının çekirdeğini oluşturuyor.

  RAM ve depolama kapasiteleri, iki ayrı şekilde sunulacağı da belirtiliyor; bunlar 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanı ile 4 GB RAM ve 64 ya da 128 GB dahili depolama alanına sahip seçenekler şeklinde. Modelin 12 MP arka ve 8 MP ön kamerayla geleceği de bildiriliyor.

  Yazılım tarafında Android 6.0 Marshmallow, çift SIM desteği gibi özellikler de yine öne çıkacak. Mütevazi bir fiyat etiketiyle gelmesinin beklendiğini de belirtelim.

  İddialara göre Huawei Honor 8 için resmi tanıtım tarihi 5 Temmuz 2016.

  Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN