Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiHuawei Honor 5X’e Android Marshmallow geldi

  Huawei Honor 5X’e Android Marshmallow geldi

  Ekran_Resmi_2016-01-17_14_44_37

  Android Marshmallow, geçtiğimiz aylarda final sürümünün yayınlanmasının ardından çeşitli cihazların işletim sistemi versiyonlarını yükseltmeye devam ediyor. 5.5 inç ekranlı, iddialı ve üstelik bütçe dostu fiyat etiketi ile dikkat çeken Huawei Honor 5X için Android Marshmallow güncellemesinin dağıtımına başlandı. Çoğu popüler akıllı telefona ilgili güncelleme gelmeden, Honor 5X’e gelmesi dikkat çekti.

  Geçtiğimiz seneyi küresel düzeyde 2014’e göre yüzde 50’nin üzerinden daha fazla akıllı telefon satışı ile tamamlayan Çin merkezli tüketici elektroniği şirketi Huawei, Honor 5X modelinde en yeni Android sürümünü kullanıma sunuyor. İşletim sistemi, tüm dünyadaki söz konusu cihazlara aynı anda gelmiyor, seri numarasında göre gerçekleştirilen güncelleme dağıtımının önümüzdeki günlerde tamamlanması bekleniyor. Ekran_Resmi_2016-01-17_14_44_45EMUI 4 de güncellendi

  Öte yandan Huawei’nin akıllı telefonu, işletim sistemi güncellemesine ek olarak arayüzünde de bir dizi geliştirmeyle tanışıyor. Şirketin iOS’e benzeyen EMUI 4 arayüzü de güncellendi. Ek olarak bir güvenlik artırıcı yamanın da sunulduğu kaydedildi.

  Hobor 5X, artırılabilir hafıza, 3000 mAh pil, parmakizi sensörü, çift SIM desteği gibi özelliklere sahip. 31 Ocak 2016’da ABD pazarında satışlarına başlanacak olan akıllı telefon, hali hazırda bazı pilot ülkelerde de satışta.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN