Huawei HiCar arabanızın konforunu artırıyor

0

9 Ağustos 2019 tarihinde düzenlenen Huawei Geliştiriciler Konferansı etkinliğinde tanıtılan Huawei HiCar, arabalara, akıllı telefonlara ve akıllı saatlere bağlanabilen yapısı ile kullanıcılarının konfor keyfini perçinliyor. Huawei’nin en son amiral gemisi modellerinde kullanılabilen yazılımın detayları neler?

Huwaei HiCar uygulaması

Huawei HiCar uygulaması neler sunuyor?

Otomobiller ile uyumlu bir şelilde çalışan Huawei HiCar uygulaması, müzik ve navigasyon gibi temel işlevlerin araç ekranından yönetilebilmesine olanak sağlıyor. Ayrıca bir aile videosu çekmek isteyenlere de yardımcı olan yazılım, araç kamerasını kullanıyor.

Huawei HiCar uygulaması

Huawei HiCar sayesinde arabanızın durumunu akıllı telefonunuzdan gerçek zamanlı olarak kontrol edebilirsiniz. Buna ek olarak otomobilinizin klimalarını, camlarını, sileceklerini ve kilitlerini de kontrol eden sistem, kontrolü tamamen akıllı telefonunuza transfer ediyor.

Mobil cihazınız ile aracınız birbirine bağlandığında aracınızda bulunan merkezi kontrol ekranı size fonksiyon seçeneklerini görüntüleyecek. Bu seçeneklerin arasında hatırlatıcı, istikamet navigasyonu, müzik çalma, aramaları cevaplama ve sesli asistan bulunuyor.

Huawei HiCar

Bunun dışında sürücüyü de düşünen HiCar, belirli zamanlarda sürücüye dinlenmesini tavsiye ediyor. EMUI 10 güncellemesinin bir parçası olan bu uygulamanın başarılı olması bekleniyor. Son olarak, EMUI 10’da bulunan diğer özellikler şu şekilde:

— GPU Turbo: Grafik performansının artırılmasını sağlar ve bu sayede özellikle oyunlarda daha yüksek bir performans artışı görülür.

Link Turbo: LTE ile Wi-Fi arasındaki geçişleri sağlamak veya ikisini birleştirmek için kullanılan bir teknolojidir. İnternet bağlantısını hızlandırır.

— Super File System: Cihazın performansını hızlandırır ve depolama kapasitesine müdahale ederek dosyaların telefonda kapladığı alanı azaltmaya yönelik sıkıştırma işlemlerini gerçekleştirir.

— Ark Compiler: İşletim sisteminin verimliliğini artıran bir altyapıdır.

Dilerseniz aşağıda HiCar uygulaması adına hazırlanan tanıtım videosunu izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

Cevap bırakın