Huawei, HarmonyOS’u canlı yayında tanıtacak!

0

İki yıldır yaşanan pek çok şeyin ardından Çin merkezli teknoloji devi Huawei, kendi işletim sistemi HarmonyOS üzerinde çalışıyor. Telefonlarında artık Google Play Store yerine AppGallery sunan şirket nihayet HarmonyOS’u tanıtıyor. Haziran ayında canlı yayın etkinliği ile görücüye çıkacak yeni işletim sistemi milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor.

Huawei işletim sistemi HarmonyOS yakında geliyor

Yeni ortaya çıkan detaylara göre yeni işletim sistemi 2 Haziran tarihinde bir etkinlik ile tanıtılacak. Canlı yayında tanıtıldıktan sonra ise piyasaya sürülecek ve kullanıcıların telefonundaki yerini alacak. Çin merkezli bir internet sitesi olan Weibo tarafından yayımlanan bir videoya göre, HarmonyOS logosu görünmeden Huawei yazan bir açılış ekranı görülüyor.

işletim sistemi HarmonyOS

Yayımlanan tanıtım videosunda da görüldüğü üzere 2 Haziran tarihinde yapılacak etkinlikte hem yeni işletim sistemi gözler önüne serilecek hem de yeni bir cihaz tanıtılacak gibi duruyor. Bu ürününse HarmonyOS işletim sistemine sahip bir Huawei MatePad 2 olacağı söyleniyor. Elbette kesin bir bilgi elimizde bulunmuyor ancak önceki sızdırılan bilgiler ışığında bu yorumu yapmak doğru oluyor.

Huawei daha önce bu yıl sonuna kadar HarmonyOS işletim sistemini çalıştıran 300 milyon cihaza sahip olmayı hedeflediğini söylemişti. Daha önce işletim sisteminin çalıştığı söylenen videolar ile karşılaşmış, nasıl görüneceğine dair fikir oluşturmuştuk.

Cevap bırakın