Huawei, Harmony işletim sistemi için düğmeye bastı

0

Huawei, Harmony adlı yeni bir işletim sistemi için patent başvurusu yaptı. İşte detaylar…

Çinli mobil teknoloji devi Huawei, Android ile karşılaştığı sıkıntılar nedeniyle kendi işletim sistemi ArkOS üzerinden detaylı çalışmalar yapıyor. Bu konuda yoğun çalışmalar içerisinde yer alan şirketten gelen yeni bir haber ise Huawei’in sadece mobil platformda değil, aynı zamanda diğer platformlar üzerinde de çalışmalar yaptığını gösteriyor. Bunun en açık göstergesi ise şirketin kısa bir zaman önce Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’ne Harmony adlı yeni bir işletim sistemi için patent başvurusu yapması olarak karşımıza çıkıyor. Teknoloji şirketi Huawei, kısa bir süre önce Harmony adlı yeni bir işletim sistemi için patent başvurusunda bulunarak mobilden sonra masaüstü platformlarda da kontrolü tamamen ele almayı planladığını gözler önüne seriyor. Ayrıca gelen haberlere göre Hauwei, yeni işletim sistemini dizüstü bilgisayarlar ve mobil cihazlarda kullanmayı planlıyor.

Huawei 2015 yılından bu yana kendi işletim sistemi üzerinde çalışıyor. Karşılaştığı ambargolar ve bir takım sıkıntıların bu süreci hızlandırdığı açıkça görülüyor. Bu nedenle ArkOS ve Harmony için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

ArkOS işletim sistemi bu sonbaharda kullanıma sunulabilir

Diğer yandan teknoloji devinin bu sonbaharda ArkOS işletim sistemini kullanıcılara sunması bekleniyor. Ayrıca işletim sistemi hakkında gelen başka bir haber ise ArkOS’un Android işletim sisteminden daha hızlı olduğu yönünde.

Cevap bırakın