Huawei, gürültü engelleme özelliğine sahip FreeBuds 4’ü tanıttı

0

Bir süredir ABD ambargosu nedeniyle akıllı telefon satışlarında anavatanı Çin dışında istediğini elde edemeyen Huawei, farklı ürünlerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Son olarak kısa süre önce yeni Laptoplarını tanıtan şirket, şimdi de FreeBuds 4 isimli kulaklığını duyurdu.

FreeBuds Pro ve FreeBuds 4i modellerinin devamı niteliğinde olan bu kulaklık, özellikle adaptif gürültü engelleme özelliği ve kayıpsız bağlantı sunan Bluetooth 5.2 ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Huawei FreeBuds 4 özellikleri

Tam kablosuz şekilde karşımıza çıkan FreeBuds 4, serinin önceki modellerinden alışık olduğumuz bir kasa ile geliyor. Toplamda 22 saatlik bir deneyim sunan bu kasa kablosuz şarj destekliyor. Aynı zamanda 22 saatlik müzik dinleme süresi sunan şarj kutusu, 15 dakikalık dolumla 2.5 saat müzik deneyimi vaat ediyor. Silikonsuz yarı açık bir tasarım benimseyen kulaklık ise yüzde 100 doluyken 4 saat müzik dinletiyor.

Gürültü engelleme teknolojisini de içinde  barındıran FreeBuds 4, kullandığı Kirin A1 işlemci sayesinde dışarıdan gelen sesleri başarılı bir şekilde önlüyor. Ancak hem silikonsuz olması hem de adaptif gürültü azaltma teknolojisinin kullanılması, kulaklığın sadece 25 dB’e kadar olan sesleri bastırabilmesine neden oluyor.

Bluetooth 5.2 teknolojisini kullanan Huawei, sahip olduğu bağlantı sayesinde, kayıpsız maksimum 90ms gecikme sunuyor. Oldukça hızlı olan bu bağlantı, özellikle oyunlarda daha akıcı bir deneyim yaşamanıza olanak sağlıyor. Beyaz, gri ve kırmızı olmak üzere üç farklı renk seçeneği ile gelen FreeBuds 4,  155 dolarlık fiyat etiketiyle 1 Haziran’dan itibaren ulaşılabilir olacak.

  • Kirin A1 işlemci
  • Bluetooth 5.2
  • Adaptif gürültü engelleme 
  • 90 ms gecikme
  • IPX4 sıçramalara karşı dayanıklılık
  • 22 saat kutu + 4 saat kulaklıkların şarj süresi

Cevap bırakın