Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelHuawei Freebuds Pro 3: Artık daha da iyi!

  Huawei Freebuds Pro 3: Artık daha da iyi!

  Huawei Freebuds Pro 3 kablosuz kulaklık zaten iyi bir modelin güncellenmiş ve daha iyi hale gelmiş bir sürümü olarak karşımıza çıkıyor.

  Ekosistem ürünleri olarak değerlendirdiğimde Huawei ürünlerinin akıllı saat ve kulaklık olarak karşımıza çıktığını görüyorum. Bu modellerin önemli özelliklerinden biri de her türlü cihazla uyumlu olarak çalışmaları ve genelde iOS/Android ayrımı yapmamaları.

  Kulaklık tarafında uzun yıllardır ürünlerini kullanma fırsatı bulduğum Huawei her bütçeye uygun seçenekler sunuyor. Bu yazının konuğu olan model ise özellikle üst düzey ses ve özellik beklentisi olanlara hitap eden Huawei FreeBuds Pro 3.

  Tasarım olarak kulağa giren modellerden biri olan bu kulaklık, çok uzun olmayan bir sap uzantısına sahip. Kulaklıkla beraber 3 yerine 4 adet silikon uç veriliyor. Bu uçlar arasına XS yani en küçük boy seçeneği eklenmiş. Kulaklığın kutusunda fiziksel bir tuş var ve bunu eşleştirme yapmak için kullanıyorsunuz.

  Profesyonel özellikler

  Kulaklığın uçlarının kulağınıza uyumlu olup olmadığını küçük bir test ile görebiliyorsunuz. Bu testi uygulama ile yapıyorsunuz. Huawei Freebuds Pro 3 IP54 sertifikasına sahip. Bu da toza ve su sıçramalarına dayanıklı olduğu anlamına geliyor. Yani spor yaparken de bu kulaklığı kullanabilirsiniz.

  Öte yandan kulaklığı yakınlarınızda ise ses çalarak (her biri için ayrı ayrı) bulabiliyorsunuz. Ayrıca takma çıkarma algılama özelliği de var. Bu sayede kulaklığı kulağınızdan çıkardığınızda çalan müzik ya da izlediğiniz film duruyor.

  Huawei Freebuds Pro 3

  Ses kalitesi

  Ben kulaklığın ses kalitesini çok beğendim. Baslar ve tizler dengeli. Bu dengeyi istediğiniz gibi ayarlamak için uygulama üzerinden ekolayzır ayarı yapabiliyorsunuz. İsterseniz hazır ayarları da kullanabiliyorsunuz. Tamamen size kalmış.

  AI Life uygulaması

  Markanın diğer akıllı ürünlerinin ayarları için de kullanılan bu uygulama kulaklığın yazılım güncellemesi, dokunmatik yüzey ayarları, ekolayzır ve diğer ayarlar için kullanılıyor.

  Huawei Freebuds Pro 3

  ANC desteği

  ANC yani gürültü engelleme özelliği bu kulaklığın önemli fonksiyonlarından biri. Bu özelliği açıp kapatmanız da mümkün. Gürültü önleme gerçekten çok iyi çalışıyor. Markanın iddiasına göre önceki sürüme göre (Pro 2) yüzde 50 daha fazla gürültü engelleme özelliği bulunuyor. Önceki sürümü de kullanmış biri olarak bu sürümün de gürültüyü gerçekten çok iyi bir şekilde izole ettiğini söyleyebilirim. İstanbul’da Metrobüs ortamında test ettim gayet memnun kaldım.

  Pil ve şarj durumları

  Kulaklıkların herbirinde 55, kutuda ise 510 mAh kapasitende pil bulunuyor. Kutuyu ister Tip C bağlantısı isterseniz kablosuz olarak şarj edebiliyorsunuz. Kablosuz şarj konusu güzel ve pek bulunmayan ince bir detay.

  Pil ömrü kutuyla 31 saate kadar çıkıyor. Günlük kullanım için yeterli bir süre.

  Huawei Freebuds Pro 3

  Ergonomi

  Kulaklığımdan düşmeyen kulaklık spor yaparken de rahatlıkla kullanılabilir. Yukarıda belirttiğim gibi su sıçramalarına dayanıklı olan kulaklığı bu tarz faaliyetlerde kullanabilirsiniz.


  Yüksek kalitede ses kodek desteği

  Kulaklık yüksek kalitede ses kodek LDAC desteğine sahip. Ek olarak Huawei’nin kendi standardı olan L2HC 2.0 desteği de sunuyor. Bu kodek üst düzey Huawei telefonlar tarafından destekleniyor. Bu tarz beklentisi olanlara duyurulur.

  Üst düzey bir kulaklık arayanlara önerebileceğim bir model olan Huawei FreeBuds Pro 3 isminin gerekliliklerini karşılıyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN