Huawei FreeBuds 4i : Tek şarj ile 22 saate kadar kullanım

0

Huawei yeni nesil Bluetooth kulaklığı ile karşımızda. Aktif gürültü engelleme teknolojisi ile beraberinde gelen Huawei FreeBuds 4i , tek şarj ile 22 saate kadar bir kullanım sunmasıyla dikkatleri üzerine topluyor.

Huawei FreeBuds 4i , 3 farklı renk seçeneğine sahip ve ufak boyutlu, oval tasarımlı ve parlak yüzeyli bir kutuyla geliyor. Bu kutu, hem taşıma hem de şarj ihtiyaçlarını karşılıyor. Kulaklıkların her biri 5.5 gram ağırlıktayken kutu da 36 gram ağırlıkta. Yani oldukça hafif ve pantolonun iç cebine bile sığabilir.

Ürünün önemli bir özelliği kulakta rahat tutuş hissi vermesi ve uzun süreli kullanımda da kulakta ağrı yapmaması. Huawei FreeBuds 4i benzer ürünlerle kıyasla bu alanda oldukça başarılı. Yaptğımız denemelerde ,uzun süreli kullanımlarda kulaklarımızda herhangi bir ağrı meydana gelmedi. Ayrıca yürüyüş esnasında, koşarken ya da bisiklet sürerken de rahatlıkla kullanabildik.

Öte yandan, ürünün kutusunda iki tane silikon kulaklık başlığının çıktığını da unutmamak lazım. Bu sayede kulak boyutunuza göre en iyisini yapmanızı sağlıyor.

Huawei FreeBuds 4i

10mm dinamik sürücüler

Kulaklıklar, Bluetooth 5.2 bağlantı teknolojisiyle akıllı telefonunuzla saniyeler içinde eşleşebiliyor. Biz, testlerimizde Android telefonlar tercih ettik ve bir sorunla karşılaşmadık. Üzerinde çoklu mikrofon sistemi ve 10mm dinamik sürücüleri de barındıran kulaklıklar, aynı zamanda dokunmatik sensörleri sayesinde kolay kullanımın da önünü açıyor.

Huawei FreeBuds 4i

Birkaç örnek vermemiz gerekirse…

– Kulaklıklardan birine 2 kez hızlıca dokunarak şarkı durdurabilir ya da devam ettirebilirsiniz.

– Kulaklıklardan birine 2 kez hızlıca dokunarak arama cevaplayabilir ve sonlandırabilirsiniz.

– Kulaklıklardan birine bir kez uzun basarsanız aktif gürültü engelleme modunu açabilir, kapatabilir ya da farkındalık moduna geçiş yapabilirsiniz.

Merak ettiğimiz bir konu ise, şarkı dinliyorken kulaktan bir kulaklığı çıkarınca şarkının durup durmadığıydı. Evet, şarkı devam ediyor ve çıkardığınız kulaklığı kutuya koyup kapağını kapatana kadar da çalmayı sürdürüyor. İsterseniz tek kulaklık ile mono kullanım mümkün.

Huawei FreeBuds 4i

Ses kalitesi ve Aktif gürültü engelleme

Ürünle pop, hard rock, heavy metal ve Türk sanat müziği olmak üzere pek çok farklı türde şarkılar dinledik. Genel hatlarıyla ses kalitesinin çoğu kullanıcıyı tatmin edebileceğini söyleyebiliriz. Bass’lar, tizler ve vokaller genellikle anlaşılır şekilde kulaklarınıza sunuluyor.

Tabii ki çok yüksek sesle dinlemenizi önermiyoruz. Çünkü kulak sağlığınız bozulabilir. Öte yandan, yüksek ses seviyesinde dinlerken, toplu taşımada ya da sessiz bir ortama girdiğinizde yakınınızdaki kişileri rahatsız edebilirsiniz. Çünkü az da olsa ses sızdırıyor.

Huawei FreeBuds 4i

Yaptığımız telefon görüşmelerinde, ürünün ses kalitesinden memnun kaldık. Görüşmeler esnasında kopma, seste dijitalleşme gibi sorunlarla karşılaşmadık. Dikkat çekici bir taraf, gürültülü bir ortamda olsanız bile çoğu zaman aktif gürültü engelleme modunu açmanıza gerek kalmıyor. Tabii bu modu açtığınızda, hem sizin sesiniz daha berrak hale geliyor hem de arka plandaki sesler neredeyse yok denecek kadar silikleşiyor.

Şu uyarıyı da yapalım. Çok ihtiyacınız olmadığı anlarda aktif gürültü engelleme modunu kapatmanızı ve ortam seslerini rahatlıkla duyabilmek için farkındalık modunu aktifleştirmenizi öneririz. Bu sayede pil kullanım tarafında da tasarruf gerçekleşecektir.

Huawei FreeBuds 4i

22 saate kadar kullanmak mümkün

Cihaz, beraberinde gelen USB Type-C kablosu yardımıyla bir buçuk saatte tamamen şarj olabiliyor. Huawei, hem ürünün şarjı hem de kutudaki şarj ünitesinin de yardımıyla toplamda 22 saatlik kullanımın mümkün olduğunu belirtiyor. Kendi deneyimlerimizi de paylaşmamız gerekirse…

Günde yaklaşık 3 saat kullanarak, taşıma kutusundaki pilin de yardımıyla bir haftalık deneyim elde edebildik. Tabii detaylar da önemli. Örneğin, ses seviyesini %60-80 civarlarında tuttuk ve çoğu kez aktif gürültü engelleme modu kapalıydı. Genellikle müzik dinledik ve nadir de olsa aramalar gerçekleştirdik. Haliyle kişiden kişiye, kullanım profillerine göre pil sürelerinde değişiklikler yaşanacaktır.

Huawei ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

Cevap bırakın