MediaTek işlemcili Huawei Enjoy Z 5G tanıtıldı

0

Huawei Enjoy Z 5G, özellikleri ve fiyatı ile birlikte resmi olarak dururuldu. İşte detaylar…

Orta-üst seviye telefonlara ciddi bir alternatif olması beklenilen Huawei Enjoy Z 5G, özellikleri ve fiyatı ile birlikte resmi olarak dururuldu. MediaTek Dimensity 800 işlemcisi ile gelen akıllı telefon hem üst düzey özellikleri hem de uygun fiyatıyla dikkat çekiyor. Tasarım açısından rakiplerine benzer bir yapı sunan cihazın ön kısmında çentikli ekran bulunurken yan ksımında ise parmak izi okuyucu yer alıyor. Cihazın arkasında se parlaklığı sayesinde ışık oyunları telefonun görünümünü renklendiriyor.

Huawei Enjoy Z 5G özellikleri ile iddialı… Gücünü MediaTek’i 7 nm işlemcisi Diensity 800’den alan Enjoy Z 5G adından da anlaşılacağı gibi 5G desteği sunuyor. Cihazın ekranı 90 Hz yenileme ve 180 Hz tepki hızına sahip ve 6.5 inç Full HD+ Plus. Diğer tarafta 6 GB ve 8 GB RAM seçeneği ile gelen telefon depolamada ise 64 GB ve 128 GB seçenek sunuyor.

Enjoy Z 5G kamerası da oldukça iyi… Yapay zeka destekli üçlü kamera paketi sunan cihazın kameraları sırasıyla 48, 8 ve 2 megapiksel çözünürlüklü. Makro çekim ve ultra geniş açı detayları sunablen cihazın ön tarafında ise 16 megapiksel çözünürlüklü bir kamera bulunuyor.

Bluetooh 5.1, NMCard hafıza kartı, çift bant WiFi destei ve Android 10 tabanlı EMUI 10.1 gibi özelliklerle gelen cihazın satış fiyatı ise 238 dolardan başlıyor.

Cevap bırakın