Huawei, EMUI 12 arayüzüne HarmonyOS deneyimi getiriyor!

0

Son yılları epey zorlu geçen Huawei, ABD ambargosundan dolayı kendi ekosistemini oluşturdu ve kullanıcılara Android alternatifi HarmonyOS işletim sistemini getirdi.

Şu anda Çin’de milyonlarca kullanıcıya sunulan bu işletim sistemi, henüz çok yeni olmasına rağmen bile genel performansıyla göz dolduruyor. Ancak Huawei, desteği sona erdi diye düşünülen EMUI içinde yeni bir güncellemeyi kısa süre önce piyasaya sürdü.

Huawei’nin EMUI 12 arayüzü, HarmonyOS 2.0 ile benzerlik gösteriyor

Huawei’nin daha önceden EMUI için ne kadar destek vereceği belirsizdi. Ancak Çinli üretici görünüşe bakılırsa küresel kullanıcılar için mevcut arayüzünü devam ettirecek gibi duruyor. EMUI 12 güncellemesi de, bir süre daha küresel pazardaki cihazların kalbi olacak.

Huawei’nin kısa süre önce duyurduğu EMUI 12 arayüzü, Anroid işletim sistemine sahip cihazlar için kusursuz bir deneyim sunmayı vaat ediyor. Genel görünüm olarak da HarmonyOS 2.0’ı benimseyen bu arayüz hafif minimalist tasarım diliyle HarmonyOS 2.0 deneyimini Android kullanan Huawei sahiplerine getiriyor.

EMUI 12, temel Android estetiğinden önemli ölçüde ayrıldı ve yukarıda da belirttiğimiz gibi HarmonyOS 2.0’ın görsel tasarımına yöneldi. iOS ile karşılaştırılabilir duruma gelen bu arayüz, akıcı ve kusursuz bir deneyim sunmayı vaat ediyor.

Öte yandan Huawei’nin yeni ekosistemindeki bazı özellikler de EMUI 12’ye kopyalınıyor. Örneğin, sisteme eklenen yeni MatePad ve MateBook düğmeleri, bu cihazlardan bazı telefon özelliklerine erişmenize olanak tanıyor. Ek olarak Dağıtılmış Dosya Sistemi sayesinde de MateBook ile telefonunuzdaki dosyaları kablosuz ağ yoluyla hızlıca paylaşmanız mümkün hale geliyor.

Huawei’nin yeni güncellemesini kullanıcılara ne zaman sunacağı belirsiz. Ancak bu güncellemeyi alacak modeller, muhtemelen Çin’deki HarmonyOS 2.0 sistemini alamayacak küresel kullanıcılardan oluşacaktır diye tahmin ediyoruz.

Cevap bırakın