Huawei, EMUI 11 için kolları sıvadı

0

Huawei, P40 serisi iile birlikte EMUI 10.1 işletim sistemini de duyurmuştu. Daha iyi bir yapay zeka sunan EMUI 10.1 aynı zamanda fotoğrafçılık tarafında da bazı geliştirmeleri beraberinde getirdi. Birçok Huawei markalı akıllı telefon EMUI 10.1 güncellemesini almasa da şirketin şimdiden EMUI 11 için kolları sıvadığı ortaya çıktı.

Huawei EMUI 11 için çalışmalara başladı

Çin’deki kullanıcıları için Huawei Uygulama Mağazası’nın üyelik merkezini güncelleyen Huawei’nin EMUI 11 hakkında bazı bilgileri de paylaştığı ortaya çıktı. Açıklamaya “EMUI 11 için optimizasyonlar” ifadesi eklendi.

EMUI 11 işletim sisteminin Google’ın Android 11 tabanlı olacağına dair raporların olduğunu da belirtelim. En yeni Huawei yazılımının kullanıcı arayüzünün çok sayıda yeni işlevi de beraberinde getireceği konuşuluyor. Temel özelliklerden biri ise tabii ki daha iyi bir HMS deneyimi olacak.

Genel olarak beklentiler EMUI 11’in Mate 40 Serisi ile birlikte geleceği yönünde. Ayrıca güncellemenin eylül ayında geleceğini iddia eden raporlar da var.

Bu yıl; bildirim optimizasyonunu ve pil ömrünü iyileştirmeye odaklanacağı söylenen işletim sistemi, ayrıca daha akıcı hale gelecek birçok özelliği de beraberinde getirecek.

Huawei’nin resmi web sitesine göre şirket, 2 Temmuz’da Suzhou’da bir kullanıcı konferansı düzenleyecek. Ayrıca eylül ayında da Şangay’da bir konferans planı var. Temmuz konferansında EMUI 11 ile ilgili ilk bilgiler alacağımız, eylülde ise güncellemenin yayınlanacağı konuşuluyor.

Diğer taraftan Google’ın Android 11 için hala test aşamasında olduğu da biliniyor. Birinci ve ikinci geliştirici önizlemesi şubat ve mart ayında çıkan Android 11’in üçüncü geliştirici önizlemesi de yakın zamanda yayınlanmıştı.

Cevap bırakın