Huawei, EMUI 10 için harekete geçti

0

Huawei, bir yandan ABD ile yaşanan ticari gerilimle uğraşırken diğer yandan da EMUI 10 güncellemesi için çalışmalarını sürdürüyor. Mevcut modelleri için EMUI 10 güncellemesini yavaş yavaş dağıtan şirket, diğer yandan da kullanıcıların yorumlarını almak için harekete geçti. Şu sıralar kullanıcılar telefonlarında, EMUI 10 anketi ile karşılaşıyor.

EMUI 10 anketi için bildirim gelmeye başladı

İlk olarak Çin’deki kullanıcılarını EMUI 10 güncellemesi ile buluşturan Huawei, sonrasında bu güncellemeyi belirli model aileleri için Avrupa’ya da sunuyor. Son olarak, Huawei P30 ailesi, Mate 20 ve Mate 20 Pro modelleri söz konusu güncellemeyi aldı.

Android 10 tabanlı bu güncellemenin ardından kullanıcılar şaşırtıcı bir bildirimle karşılaştı. Kullanıcılarına push bildirimleri ile yeni güncellemenin nasıl olduğunu suran Huawei, bu memnuniyet anketi sayesinde başarılı geri bildirimler almayı planlıyor. Böylece şirket, güncellemenin düzgün bir şekilde çalışıp çalışmadığından emin olmak istiyor.

Kullanıcılardan gelen ekran görüntülerine göre, bildirimi alan telefonların EMUI 10 güncellemesi alan P30 Pro modeli olduğunu söyleyebiliriz. Mate 20 ve Mate 20 Pro sahiplerinden ise şimdilik bu konuyla ilgili gelmiş bir ekran görüntüsü bulunmuyor. Bu arada paylaşılan ekran görüntüsünde yalnızca ‘Kullanıcı Memnuniyeti Anketi‘ yazdığını ve, kullanıcının katılmak için dokunması gerektiğini belirtelim. Anketin içeriği hakkında ise ne yazık ki bir bilgi bulunmuyor.

Cevap bırakın