Huawei’den katlanabilir telefon için tarih geldi!

0

Samsung’un Galaxy X olarak adlandırdığı bir katlanabilir telefon üzerinde çalıştığı uzun yıllardır biliniyor. Bu cihaz üzerinde çalışmalar devam ederken, son günlerde yeni Mate 20 serisi akıllı telefonları ile adından söz ettiğimiz Huawei’den oldukça heyecan verici bir açıklama geldi.

Huawei katlanabilir telefon için tarih paylaştı!

Huawei, IFA 2018’de katlanabilir telefon üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Huawei CEO’su Richard Yu, bu kez her şey yolunda giderse ilk katlanabilir telefonu 2019’un Haziran ayında piyasaya sunabileceklerini belirtti.

5G desteğine sahip olan bu telefonunu katlanabilir yapısı oldukça heyecan veriyor. Zira, Huawei katlanabilen yapı sayesinde neredeyse tabletler kadar büyük bir ekranı bu telefona yerleştirebileceklerini belirtiyor.

Tabi, katlanabilir telefonu piyasaya sunan ilk telefonun Huawei’den mi yoksa Samsung’dan mı geleceği büyük bir merak konusu. Huawei için esnek OLED panel üretimi yapacak olan BOE, geçtiğimi ay üretim sürecinde bir takım sıkıntıların yaşandığını açıklamıştı.

Bu nedenle Samsung, Huawei’den önce katlanabilir telefonu tanıtacak gibi görünüyor. Tabi, hangi firmanın daha işlevsel bir akıllı telefon sunacağını tanıtıldıklarında hep birlikte göreceğiz.

Cevap bırakın