Huawei’den yeni delikli ekran tasarımı!

0

Huawei tablet modelleri ile de pazarlarda boy gösteren üreticilerden biri. Yakın zaman önce ortaya çıkan bilgiler şirketin tablet serisinde büyük bir yenilik yapacağını gösteriyor. Huawei delikli ekran tasarımı tablete geliyor. Huawei MediaPad M7 tablet modeli yeni tasarımı ile karşımıza çıkacak.

Huawei delikli ekran tasarımını tabletine getiriyor

Huawei delikli ekran tasarımını şirketin akıllı telefon modellerinde zaman zaman gördük. Ancak, bu kez söz konusu olan bir tablet.

Şu sıralar yeni nesil Huawei MediaPad M7 üzerinde yapılan çalışmalar devam ediyor. Ortaya çıkan bilgilere göre ise, tablet karşımıza delikli ekran tasarımı ile çıkacak. Bu deliğin içinde bir selfie kamerası konumlanacak.

Manyetik bir klavyeyle ve M-Pen kalemle gelecek olan tablet, tasarımında da daha ince çerçeveleriyle kullanıcıların gönlünü çalmaya çalışacak. Ayrıca, fotoğraflarından üzerinde fiziksel bir tuş olmayacağı görülen tablette tahminlere göre, ekrandan parmak izi okuyucusu da kullanılacak.

Yeni nesil tabletin arkasında ise ikili kamera kurulumu yer alacak. Bu kameranın hemen üstünde LED bir flaş konumlanacak. Alt kısımda ise hoparlör ızgaralarının yanında bizi USB Type-C bağlantı noktası karşılayacak. Tasarımın önceki tabletlere daha gelişmiş ve yenilikçi olduğunu söyleyebiliriz.

Gelelim yeni nesil tabletin teknik detaylarına.

Bu konuyla ilgili de şirket tarafından henüz yapılmış net bir açıklama yok. Ancak, tahminler tabletin gücünü Huawei’nin en yeni işlemcisi olan Kirin 990‘dan alacağını söylüyor. Ayrıca, beklentiler tabletin 8 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanı ile geleceği yönünde. Bu bilgilere baktığımızda yeni nesil tabletin daha çok profesyonel kullanıma hitap edeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Cevap bırakın