Huawei çift ekranlı telefon ile karşımıza çıkabilir!

0

Huawei, son zamanlarda akıllı telefon tasarımlarına yön veren şirketlerden bir tanesi. Şirket tarafından alınan yeni patent, geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı. Huawei çift ekranlı tasarıma sahip yeni patent ile birlikte, ekrandaki çerçeve ve delikleri yok etmeyi amaçlıyor. Tasarımıyla dikkatleri çeken patent, yakın zamanda karşımıza çıkabilir.

Huawei çift ekranlı telefon patenti aldı!

Günümüzde çift ekranlı telefonlar yeni bir teknoloji sayılmaz. ZTE ve Vivo gibi bazı markalar, çift ekranlı telefon modellerini satışa sunmuşlardı. Ancak Huawei, bunların da gerisinde Meizu Pro 7 modelinden ilham almış olabilir.

Alınan patente göz attığımız zaman, arka tarafta üçlü kamera kurulumunu görüyoruz. Kameraların hemen altında ise kare şeklinde ikincil bir ekran bulunuyor. Ana ekran, kameralarla selfie çekebilmek için yeterli büyüklükte. Ancak diğer çift ekranlı modellerde olduğu gibi, tam bir kullanım alanı sunamayacak kadar da küçük denilebilir.

huawei çift ekranlı

Arkada ikincil bir ekran kullanılmasına karşın, ön ekran hala tam çerçevesiz bir yapıya sahip değil. Ön ekranın üst tarafında su damlası şeklinde bir çentik bulunuyor. Bu çentikte yakınlık sensörü gibi bazı sensörlerin bulunduğunu söylemek mümkün.

Samsung yeni Galaxy S10 serisinde, sensör sorununu ekranın içine yerleştirerek çözmüştü. Huawei’nin ise şimdilik bu soruna bir çözüm getiremediğini görüyoruz.

 

Cevap bırakın