Huawei CEO’sundan QHD ekrana yeşil ışık

0

huawei 3

Akıllı telefon pazarında 2016’nın yükselen çıtalarından biri de ekran çözünürlükleri ile ilgili oldu. Üst segment cihazlarda kullanıcılar, son derece yüksek yapıda canlılık ve netlik sunan, çözünürlük değerleri ile yüzleri güldüren modellerle karşılaştılar.

Trendin tetikleyicilerinden biri hiç kuşkusuz sanal gerçeklik oldu; ekran çözünürlüğünün büyük önem taşıdığı bu inovatif teknolojinin teknoloji şirketlerinin daha iyi ekranlar yönünde tetiklediği de bir gerçek. Görünüşe bakılırsa Çin merkezli yükselen markalardan Huawei, daha iyi ekranlar için bir dizi uygulamayı yürürlüğe koymayı planlıyor.

Şirketin başarılı CEO’su Richard Yu, daha önce yaptığı bazı açıklamalarda QHD ekranları benimsemediklerini ifade etmişti. Ancak bu kararından vazgeçtiği görülüyor, çünkü son açıklamasında sonraki modellerinde QHD ekranın kullanılacağını net ifadelerle duyurdu. Bilindiği üzere Huawei’nin en yeni modeli P9 ve bu Android’li akıllı telefonun ekranı Full HD çözünürlük değerin sunuyor. Ancak sonraki modellerde Full HD rafa kalkacak gibi görünüyor.

Huawei CEO’su, aldıkları QHD kararında etkili olan aktörü de açıklıyor: Sanal gerçeklik. Ayrıca şirket, kısa süre sonra bir sanal gerçeklik kitinin de satışlarına başlıyor. Özetle Huawei adına işler bir nebse de olsa değişiyor.

Geçtiğimiz yıl 100 milyon ünitenin üzerinde akıllı telefon satışı gerçekleştirerek, en çok satış yapan üçüncü marka olmayı başaran Huawei, 2016’da da iddialı. Şirketin yeni modellerinin duyurusu bir bir gelmeye devam ediyor.

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz.

Cevap bırakın