Huawei CEO’su: “Pandemiyle mücadelede teknolojinin potansiyelini iyi anlamalıyız”

0

HUAWEI Better World zirvesi, 27 Temmuz’da HUAWEI CEO’su Guo Ping’in açılış konuşmasıyla başladı. Ping açılış konuşmasında, pandemiyle mücadelede oluşacak sinerjinin, teknolojinin gerçek potansiyelini ortaya çıkaracağını vurguladı.

27 – 30 Temmuz 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilen HUWEI Better World zirvesinin ilk gününde, açılış konuşmasını, HUAWEI CEO’su Guo Ping yaptı. Pandemi ile mücadele etmek için birlikte çalışmanın önemine değinen Guo Ping, “Pandemi yaşama ve çalışma kültürümüzü şekillendirdi ve dünya ekonomisine ağır bir darbe vurdu. Bilgi ve iletişim teknolojileri bu süreçte birden fazla cephede COVID-19 ile mücadeleye yardımcı olacak somut çözümler sunuyor” dedi.

GuoPing sözlerine şöyle devam etti;
“Bilgi ve iletişim teknolojileri şirketi olarak, bu salgının aşılması için gereken teknolojiyi en iyi şekilde geliştirmek ve kullanmak temel sorumluluğumuzdur. Önceki deneyimlerimize dayanarak, pandemi ile mücadeleye yardımcı olmak için bilgi ve iletişim teknolojileri odaklı, farklı senaryolarla çözümler geliştirdik. Bu vesileyle, hastanelerden uzaktan eğitime kadar her konuda, tüm ülkelere en verimli biçimde yardımcı olmak amacıyla, bu deneyimlerimizi küresel olarak paylaşıyoruz. Bizim için teknoloji sadece ağ bağlantıları ile sınırlı değil. İleri hesaplama, bulut ve yapay zeka gibi teknolojiler bir araya geldiğinde, birbirlerini güçlendirir ve sayısız fırsat yaratır. HUAWEI’nin bu alanların her birinde önemli bir gücü var. Paydaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayan senaryo tabanlı çözümler oluşturmak için bu teknolojileri etkin bir şekilde geliştiriyoruz. Bu gelişim, iş yaşamında da başarının anahtarı niteliğinde. HUAWEI, bu değer zincirinde yer alan tüm kurumlar için büyümeyi teşvik edici bir şekilde çalışıyor…”

Cevap bırakın