Huawei CEO’su, Mate 10’a dair ipucu paylaştı

0

Huawei Technologies Consumer Business Group CEO’su Richard Yu, Bloomberg’e verdiği bir röportajda firmanın sonraki amiral gemisi telefonu Mate 10’a dair birkaç ipucu verdi. İşte detaylar…

“Bir sonraki iPhone’dan bile daha güçlü bir telefon” ile geleceklerini söyleyen Yu, röportajında Mate 10’un daha uzun bir pil ömrüne, tam ekran görüntülemeye, hızlı şarja ve yeni fotoğraf yeteneklerine sahip olacağını dile getirdi. Yu’ya göre Apple ile rekabet edebilmek için tüm bunlar şart.

Yu’nun röportajındaki ‘tam ekran’ ifadesi çerçevesiz ekranı işaret ediyor olabilir. Görünen o ki çerçevesiz ekranlar 2017-2018 döneminde de popüler olmaya devam edecek. Huawei, fotoğraf konusuna da son yıllarda yoğunlaşmış durumda. Bu alanda köklü Alman markası Leica ile işbirliği yapan firmanın Huawei Mate 10’da da çift lens teknolojisini kullanması bekleniyor.

Yu’nun ifadeleri yeni çıkacak olan Mate 10’a dair çok da fazla detay vermiyor. Röportajında devamında Yu firmanın giriş seviyesi cihazları hakkında da açıklama yapıyor. Huawei yeterli kâr sağlamadığı için giriş seviyesi telefon üretmekten uzak duracak.

Mate 9, geçen sene Kasım’ın başlarında piyasaya sürülmüştü. Mate 10’unda bu sonbaharda piyasaya çıkması oldukça muhtemel.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın