Huawei arama motorunu mağazaya ekledi: Petal Search

0

Huawei, Google Arama’ya alternatif olan arama motorunu uygulama mağazasına ekledi. Google Servisleri’ni kullanamayan şirket, yoluna Huawei Mobil Servisleri ile devam ediyor. Bu servislerin bir ürünü olan Petal Search de AppGallery’deki yerini aldı.

Google Arama’ya alternatif: Petal Search

Petal Seach’ü kullanan kullanıcılar yalnızca gerekli bilgileri aramakla kalmıyor. Aynı zamanda haberleri okuyabiliyor, hava tahminlerine bakabiliyor, videolar izleyebiliyor ve müzik dinleyebiliyor. Ek olarak, otel rezervasyonu bile yapılabiliyor. Ayrıca Huawei, bu hizmetin işlevselliğinin kademeli olarak genişletileceğini de vaat etti.

Bir yılı aşkın süredir geliştirilen bu hizmet, ilk aşamada Huawei Search olarak isimlendirilmişti. Ancak, nihai isim Petal Search oldu.

Huawei, mart ayının sonlarında Huawei P40 ailesiyle birlikte EMUI 10.1’i de duyurmuştu. Bu yeni güncelleme kademeli olarak önceki modellere de gelmeye başladı. Geçen hafta Çin’de, Huawei P30 ve P30 Pro açık beta alarak EMUI 10.1’e giriş yaptı. Yakın zamanda bu güncellemenin global versiyonu da diğer ülkelerdeki kullanıcılara sunulacak. Huawei’nin bu güncellemeyi geciktirmeyeceği belirtiliyor.

Cevap bırakın