Huawei AppGallery’deki en popüler uygulamalar

Huawei AppGallery’deki en popüler uygulamalar

0

Huawei’in akıllı telefonlar ve tabletler için resmi uygulama dağıtım platformu olan Huawei AppGallery aylık 490 milyon aktif kullanıcısıyla dünyanın en büyük 3. uygulama mağazası. 170’den fazla ülkede bulunan AppGallery’i Huawei kullanıcıların gizliliğini ve güvenliğini kesinlikle koruyan açık, yenilikçi bir uygulama platformu haline getirmeyi amaçlıyor. Huawei AppGallery, işlevsel bir arama motoru, kategori başına en iyi uygulama sıralaması, editörün seçtikleri, istek listesi gibi uygulama indirirken size kolaylık sağlayan hizmetleri içeriyor. Kuponlar, uygulama içi krediler, promosyon kodları, indirim kuponları ve VIP ayrıcalıkların yer aldığı Huawei AppGallery’nin dünya çapında bir milyondan fazla uygulaması var ve geçen yıl 180 milyardan fazla kümülatif uygulama indirme işlemi gerçekleştirildi. Şu anda, geçen yıla göre yüzde 65 artışla, 45000’den fazla uygulama HMS Core’a erişebiliyor. 2020’nin ilk yarısında bu uygulama mağazası kullanıcılar arasında popülerliğini artırarak kullanıcı uygulama indirmeleri 261 milyar adede ulaştı.

Güncel rakamlara göre küresel olarak 1,8 milyon geliştirici Huawei Mobil Servisler ekosistemine katıldı ve dünya çapında 96 binden fazla uygulama HMS Core ile entegre edilerek kullanıcılara daha da benzersiz deneyimler sunuyor. Bolt, Deezer, Foodpanda, TomTom Go Navigasyon, LINE, Qwant ve Telegram gibi ortaklar, hayatı kullanıcılar için daha kolay hale getirmek için AppGallery’ye katılıyor. Etkili küresel ortakların desteğiyle Huawei ekosistemi büyümeye devam ederken hem globalde hem Türkiye’de bu platformun öne çıkan uygulamalarını bu yazıda bir araya getirdim.

AppGallery’de globalde öne çıkan uygulamalar
Eğlence: Huawei, en sevdiğiniz filmleri, popüler dizileri veya şarkıları sunan uygulamaları AppGallery’de bir araya getiriyor. Huawei Video, Kumu, Viu ve iFlix gibi app’ler bu kategorinin öne çıkanları.
Oyun: Huawei AppGallery’de Garena Free Fire, Candy Crush, Lords Mobile gibi tüm zamanların heyecan verici aksiyon oyunlarının yanı sıra Asphalt 9 gibi şaşırtıcı derecede gerçekçi grafiklerle rekabet etmeye davet eden heyecan verici spor oyunlarını bulmanız mümkün.
E-Ticaret: AppGallery’de popüler çevrimiçi alışveriş uygulamalarını bulmak da mümkün. Shopee, Lazada ve BeautyMNL gibi. Ayrıca, diğer alışveriş uygulamalarıyla birlikte çevrimiçi alışveriş yapmanın daha akıllı bir yolunu sunan bir uygulama olan Shopback’i de platformun öne çıkan bir diğer uygulaması.
E-cüzdan: Dijital cüzdanlar son dönemin en popüler uygulamaları. Dijital cüzdanlar rahat ve hızlı harcama yapmanızı sağlıyor. Gcash ve Paymaya gibi gibi global uygulamalar bu kategorinin öne çıkanları.
Yemek Siparişi: Huawei AppGallery her an istediğiniz lezzetli uygulamaları seçmeniz için bir menü açmaya hazır. Sadece sizin için doğru uygulamaları indirmeniz yeterli. Foodpanda, MetroMart, Booky ve Shakey’in Super gibi uygulamaları öne çıkanlar.

AppGallery’de Türkiye’den öne çıkan uygulamalar
Sahibinden: sahibinden.com, kullanıcılarının hayatını kolaylaştıracak ürün ve servislerini artık eksiksiz olarak AppGallery kullanıcılarına da sunuyor. Huawei Harita ve Huawei konum servisleriyle geliştirilen uygulama, çok hızlı ve yüksek keskinlik derecesinde konum doğrulaması yapabiliyor. İlk etapta bu iki servisle güncellenen uygulama, ilerleyen süreçlerde diğer Huawei Mobil Servisleri imkanlarını da kullanıcılara sunacak.
Yandex: Yandex ve Huawei arasındaki anlaşmaya göre, hem Türkiye hem de Rusya’da, yeni dönemde Huawei Mobil Servislere (HMS) sahip tüm yeni ve mevcut cihazlarda Yandex’in arama teknolojileri varsayılan olarak yer almaya başladı. Huawei internet tarayıcısında ve ana ekranda yer alan arama çubuğunda varsayılan arama motoru Yandex olarak geliyor. Bunlarla birlikte Huawei cihazlarının ‘AppGallery’ uygulama mağazasında, Yandex’in Türkiye’de de kullanıcılara hizmet veren harita, navigasyon, e-posta gibi tüm popüler uygulamalarına da kolayca erişebiliyor.
HES: T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlarımızı Yeni Koronavirüsü (Covid-19) konusunda bilgilendirmek, yönlendirmek ve yaşanabilecek salgın hastalık ile ilgili riskleri en az seviyeye indirmek ve yayılmasını önlemek amacıyla geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulaması, Huawei AppGallery’de kullanıcılara sunuluyor. Huawei Harita ve Huawei konum servisleri ile geliştirilen uygulama, çok hızlı ve yüksek kesinlik derecesinde konum doğrulaması yapabiliyor.
Hepsiburada: Alışveriş uygulaması Hepsiburada, Huawei’nin tüm mobil servislerini kullanacak şekilde bir süre önce yenilendi. Huawei Location ve Huawei Push bildirimleri gibi servisleri de bünyesinde toplayan uygulama, tüm kapasitesiyle Huawei AppGallery’deki yerini alıyor.
Getir: İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Kocaeli’de, 1500’ün üzerinde ürünü haftanın 7 günü, gece gündüz, dakikalar içinde kullanıcılarına ulaştıran akıllı telefon uygulaması Getir, Huawei AppGallery’nin öne çıkan uygulamalarından biri. Son olarak Huawei Mobil Servisleri altyapısı için güncelleme yapan Getir, böylece tüm Huawei kullanıcılarına açılmış oldu. Huawei, Türkiye’ye özel lokal uygulamaları hızla resmi uygulama mağazasına katarak tüm kullanıcılar için başarılı bir kullanım deneyimi yaratmayı sürdürüyor.

Cevap bırakın