Huawei, AppGallery için teklifini açıkladı

0

Huawei, AppGallery üzerindeki çalışmalarını sürdürüyor. Huawei cephesinde Google Play Store’un yerini alacak AppGallery için geliştiricilere sunulacak teklif açıklandı. Platformu uygulanabilir kılmanın yolunun oyun ve uygulama geliştiricileri çekmek olduğunu düşünen şirket, onlara dikkat çeken bir teklif sunuyor.

Huawei AppGallery için uygulama geliştirenlerin kazancı belirlendi

Şirketin teklifi, AppGallery Hizmet Sözleşmesi‘nin Tercihli Politikası’nda açıklanıyor. 24 ay için geçerli olacak uygulamadan faydalanmak isteyen geliştiricilerin en geç haziran ayında harekete geçmeleri gerekiyor.

Hazırlanan plan iki döneme ayrılmış durumda. İlk 12 ay boyunca geliştiriciler, oyun dışı uygulamalardan elde edilen gelirin yüzde 100’ünün sahibi olacak. Oyunlar için ise bu oran yüzde 85. Bunun Epic Store tarafından sunulan yüzde 88 oranına oldukça yakın olduğunu belirtelim.

İkinci 12 aylık süreçte ise uygulamalardan ve oyunlardan elde edilen gelirlerin yüzde 85’i geliştiricilerin olacak. Eğitim uygulamalarında ise bu oran yüzde 90.

Tercihli Politika dönemi sona erdikten sonra ise standart tarife uygulanacak. Bu aşamada ise geliştiriciler gelirin yüzde 70’ini, Huawei ise yüzde 30’unu alacak.

Söz konusu politikanın yalnızca Çin dışındaki geliştiriciler için geçerli olduğu da belirtildi.

Bir karşılaştırma yapmak gerekirse, hem Apple hem de Google uygulama gelirlerinin yüzde 30’unu kendilerinde tutuyor.

Daha detaylı bilgiye buradan ulaşmak mümkün.

Cevap bırakın