Huawei altyapı çözümleri iş yaşamında dijital dönüşümü hızlandırıyor

0

Huawei Türkiye ve IDC iş birliği ile 9 Eylül’de gerçekleştirilen “İşinizi Dijital Altyapı ile Geliştirmek” temalı çevrimiçi sektörel etkinlikte, Huawei iş ortakları Intel ve KoçSistem, dijitalleşmenin iş yaşamına yönelik olumlu etkilerini katılımcılarla paylaştı.

Huawei Türkiye Enterprise İş Birimi’nin IDC iş birliği ile hayata geçirdiği “İşinizi Dijital Altyapı ile Geliştirmek” temalı online sektörel etkinlik, 9 Eylül’de gerçekleştirildi. Araştırmaya göre şirketlerin %55’i dijital dönüşüm süreçlerini hızlandıracaklarını açıklarken, %24’ü var olan planlamalarına devam edeceklerini belirtti. Ülkemizdeki şirketlerin %25’i değişen operasyonel ihtiyaçlara göre dijital dönüşüm planlarını tekrar şekillendireceklerini söylerken, %17’lik kesim ise var olan durumlarını korumaya çalışacaklarını söyledi.

Parmaklarınızın ucundaki yapay zeka

Huawei Bulut ve Yapay Zeka İş Grubu Kıdemli Çözüm Müdürü Bilal Murat Uzun, yapay zeka destekli akıllı tahta çözümü Huawei IdeaHub All In One’ı tanıtırken, ürünle ilgili olarak, “IdeaHub geleneksel konferans odasından dijital konferans odasına geçişi tek cihazda sağlıyor. Basitçe parmak ucunuzdaki zeka olarak da tanımlayabiliriz” dedi. Akıllı ofis ihtiyaçlarını yüksek verimlilikle karşılayabilen ürünle; projeksiyon, akıllı tahta, ofis uygulamaları, beyaz tahta ve video konferans işlevlerini gerçekleştirmek mümkün.

Veri yönetim ihtiyacına yönelik Huawei çözümleri

Huawei Türkiye Bulut Bilişim ve Yapay Zeka İş Birimi CTO’su Fatih Akgül OceanStor 100D Intelligent Distributed Storage ve OceanStore Dorado V6 ürünlerinin tanıtımını gerçekleştirirken şu ifadelere yer verdi: “5G’de veri boyutları katlanarak artacak ve çok daha fazla veriyi çok daha kısa sürede işlememiz gerekecek. Örneğin otonom araçlarda günlük veri miktarı 60 terabaytı bulurken, akıllı şehirler için de günlük ortalama veri miktarının 3 PB den 30 PB ye çıkacağı öngörülüyor. Huawei artan ihtiyaçları karşılamak için satın alma maliyetlerini mümkün olduğunca düşürürken, verimlilik konusuna da odaklanıyor.

Cevap bırakın