Huawei’nin 5.71 inçlik yeni telefonu TENAA’da görüldü

0

Huawei’nin P Smart serisi için tasarladığı yeni model, Android Enterprise Directory platformunda kazara ortaya çıkmıştı. Bu olayın üzerinden daha 24 saat geçmeden ikinci bir yeni akıllı telefon müjdesi daha geldi. Adı henüz belli olmayan ilgili cihaz, TENAA’da tespit edildi. Peki, özellikleri neler?

huawei akıllı telefon

Huawei akıllı telefon ailesine katılan yeni model nasıl?

2019’un Nisan ayında Y5 modelini sahaya süren Huawei, TENAA kayıtlarında ortaya çıkan bu ürünü aracılığıyla Y5’e benzer bir akıllı telefon daha üretiyor. AMN-AL10 model numarasına sahip olan ürün, TENAA sertifikasını alarak resmiyet kazandı.

huawei

AMN-AL10, alınan bilgilere göre 2.0GHz hızında çalışan bir sekiz çekirdekli işlemci ile donatılacak. 2 GB RAM / 32 GB depolama ve 3 GB RAM / 64 GB depolama seçenekleriyle kullanıcıya bir esneklik sunan modelde bir hafıza kartı yuvası da bulunacak.

huawei akıllı telefon

Hafıza kartı sayesinde 512 GB’a kadar yükseltilebilen bellek özelliği dışında başka neler biliniyor? Kullanıcıları en çok ilgilendiren faktörlerden ikisi olan ekran ve kamera, AMN-AL10’da nasıl? TENAA kayıtlarında yazanlar, bu akıllı telefonun 5.71 inçlik bir ekran ile geleceğini belirtiyor.

720×1520 piksel çözünürlüklü ekranın kasasında ise iki kamera bulunuyor. Bu modeli için çentik ekranı tercih eden Huawei, çentik üzerinde 5 megapiksel gücünde bir kamera kullanacak. Cihazın arka tarafında ise 13 megapiksel bir kamera kullanıcılara hizmet edecek.

huawei

Buna ek olarak cihazda parmak izi tarayıcısının olmadığı söyleniyor fakat büyük bir olasılıkla yüz kilidi koruması bulunacak. Android 9.0 Pie altyapısı tarafından desteklenecek olan telefon, 2.920 mAh pil ile şarj olacak. Huawei akıllı telefon ailesinin yeni üyesi, üç farklı renk seçeneği sunuyor: Siyah, kahverengi ve yeşil.

Cevap bırakın