Huawei akıllı saat satışlarında yükselme

0

Giyilebilir teknolojiye olan ilgi her geçen gün artıyor. Neredeyse tüm akıllı telefon üreticisinin bir akıllı saat modeli bulunuyor. Durum böyle olunca giyilebilir teknoloji pazarında da kıyasıya bir rekabet yaşanıyor. Apple, Huawei ve Samsung gibi devler bu alanda da birbirlerine kafa tutuyor. Son olarak, yılın ilk çeyreğine dair veriler açıklandı. Huawei akıllı saat pazarının dikkat çeken ismi oldu.

Huawei akıllı saat büyümesiyle öne çıktı

Huawei akıllı saat satışlarını geçen yıla göre yüzde 282 oranında artırmasıyla dikkat çekti. Şirket ilk çeyrekte toplamda 5 milyon akıllı saat satışı gerçekleştirdi. Apple ise 12.8 milyonla liderliği elden bırakmadı. Diğer markalara baktığımızda ise Xiaomi’nin 6.6 milyonluk, Samsung’un 4.3 milyonluk ve Fitbit’in 2.9 milyonluk satış adetlerine ulaştığını görüyoruz.

Huawei bu pazarda özellikle Watch GT ile önemli bir satış başarısı yakaladı diyebiliriz. Farklı versiyonları bulunan akıllı saat uzun süre dayanan şarjı ile kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarıyor. Hem Android hem de iOS ekosistemindeki telefonlarla çalışabilen saatte AMOLED ekran kullanılıyor. 128 MB dahili ROM ve 16 MB RAM ile gelen saat, kullanım şekline göre 2 haftalık pil kullanımı vaat ediyor.

Cevap bırakın