Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiHuawei açıkladı! İşte Android 6.0 alacak modeller

  Huawei açıkladı! İşte Android 6.0 alacak modeller

  android-marshmallow

  Çin’in önde gelen teknoloji şirketlerinden Huawei, akıllı telefon pazarının yükselen oyuncuları arasında yer alıyor. Kendi ülkesinde en çok tercih edilen markalar arasında yer alan Huawei’nin Google’ın geçtiğimiz günlerde final sürümü yayınlanan Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi ana güncellemesini alacak modelleri açıklandı.

  Android Marshmalow önyüklü ilk akıllı telefon modellerinden biri olan Google Nexus 6P’yi de geliştiren Huawei’nin 13 modelinin ilk etapta güncelleme alacak cihazlar arasında yer alacağı kaydedildi. Ayrıca Android’li bir adet Huawei tablet modeli de en son güncellemeyi destekleyecek.

  Açıklanan ilk akıllı telefon modelleri şöyle;

  – Huawei Mate S

  – Huawei Mate 7

  – Huawei P8

  – Huawei P8 Max

  – Huawei G8

  – Huawei Ascend G7 Plus

  – Huawei Ascend G7

  – Huawei Honor 7

  – Huawei Honor 7i

  – Huawei Honor 6 Plus

  – Huawei Honor 6

  – Huawei Honor 4X

  – Huawei Honor 4C

  Huawei_P8_Max1Türkiye’de hatrı sayılır bir kullanıcı kesimine sahip olan Huawei P7 ise ilk etapta en son Google mobil işletim sistemi ile güncellenemeyecek. Sürpriz olarak nitelendirilen gelişmenin dışındaki diğer detaylar ise şöyle…

  Güncelleme Kasım ayı itibarıyla geliyor

  Android 6.0 Marshmallow için belirtilen modellere güncellemenin geleceği tarihler net olarak açıklanmazken ‘Kasım ayı itibarıyla’ bilgisi paylaşıldı. Ayrıca güncellemelerin ilk olarak Çin’de dolaşımda olan akıllı telefonlara geleceği, diğer ülkelere daha sonra dağıtımının başlayacağı da vurgulanan bilgiler arasında.

  Geçtiğimiz günlerde Samsung, HTC, Sony, Xiaomi gibi markalar da Android 6.0 alacak ilk modellerini açıklamışlardı.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN