Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiHuawei 60,8 milyar dolar gelir elde etti

  Huawei 60,8 milyar dolar gelir elde etti

  huawei 4

  Huawei, Telekomünikasyon Altyapısı, Tüketici ve Enterprise iş gruplarına ait 2015 finansal sonuçlarını açıkladı. Tüm birimlerin, geçtiğimiz yıla oranla önemli oranda büyüme kaydettiği sonuçlara göre, üç iş grubu dünya çapında, toplam 395 milyar Yuan (60,8 milyar dolar) yıllık gelir elde etti. Bu sonuçlara göre, geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla %37’lik büyüme elde edilirken, net kar bazında ise 36,9 milyar Yuan (5,7 milyar dolar) gelir sağlandı. Bu da geçtiğimiz yılın aynı dönemin oranla %33’lük bir büyüme gerçekleştiği anlamına geliyor.

  Telekomunikasyon altyapısı iş grubu, elde ettiği 232,3 milyar Yuan (35,8 milyar dolar) yıllık gelirle geçtiğimiz yıla oranla %21’lik artış sağladı. Bu büyümede kablosuz iletişim ağlarının yaygınlaşmasının da önemli bir rolü söz konusu oldu.

  Enterprise iş grubu ise 27,6 milyar (4,3 milyar dolar) yıllık gelirle, geçtiğimiz yıla oranla %44 değerinde artış sağladı. Huawei Enterprise iş grubu özellikle kamu güvenliği, finans, ulaşım ve enerji sektörlerinde büyük gelişim gösterdi.

  Huawei Watch-HQ photos-Standard-Silver-JPG-20150129Huawei Tüketici İş Grubu 2015’te, son kullanıcı ürünlerinden 129,128 milyon Yuan gelir elde etti ve geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla %72,9’luk büyümeye imza attı. Bu dönemde 108 milyon akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştirildi. Bu rakamlar Huawei’yi, aynı zamanda dünyanın en büyük 3 akıllı telefon üreticisinden biri haline getirdi.

  Huawei Başkan Yardımcısı ve Dönüşümlü CEO’su Guo Ping, yaptığı açıklamada şunları söyledi, “Huawei, uzun süredir faaliyet gösterdiği, dünya ekonomilerinin itici gücü olan bilgi ve iletişim teknolojileri pazarında son derece önemli bir noktaya geldi. Açık ve işbirliği odaklı yaklaşımımızla, müşterilerimiz ve iş ortaklarımız ile bu başarıyı paylaşmaya devam edeceğiz ve sektörün büyümesine katkı sağlamayı da sürdüreceğiz. Hep birlikte daha akıllı ve bağlantılı bir dünya inşa edeceğiz.”

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN