Huawei kendi 5G internet teknolojisi ile rekor kırdı

0

Şu anda teknoloji gündeminin nabzını takip edenler tarafından en güncel akıllı telefon modeli Mate 30 Pro vasıtası ile konuşulan Huawei, yine çok konuşulacak bir hamle daha yaptı. Bu bağlamda Huawei’den 5G teknolojisi adına bir rekor geldi.

Huawei 5G internet

Huawei 5G internet bağlantısı ile herkesi şaşırttı

İsviçreli bir telekomünikasyon şirketi olan Sunrise, Huawei ile ortak bir çalışma yaparak Zurih şehrinde bir teste imza attı. Çinli teknoloji devinin 5G altyapısı, teste katılanları adeta büyüledi. Huawei’nin 5G teknolojisi, canlı olarak gerçekleştirilen denemede saniyede 3.67 gigabit indirme hızına erişti.

Başarılı iletişim firması, frekansı 4GHz – 8GHz arasında değişen 100MHz kapasiteli bir “C-Band” spektrumu kullandı. Bu spektrum sayesinde 3.67 gigabit indirme hızına erişen Huawei yetkilileri, başarısını çok antenli ve birçok kullanıcının aynı anda kullanabildiği MU-MIMO teknolojisine borçlu.

Huawei 5G internet

MU-MIMO, ek güç kaynağının kullanımına gerek kalmadan, 5G kapasitesini önemli bir ölçüde artırarak Huawei’nin hedeflediği başarıda önemli bir rol oynadı. Bu konuda bir açıklama yapan Huawei, oldukça net bir şekilde konuşarak şunların altını çizdi:

“Bu olağanüstü veri aktarım hızı bir test laboratuarında ortaya çıkmadı. Bu hız, canlı bir ticari ağ üzerinden elde edildi.”

Amerika Birleşik Devletleri’nin ticari ağlarında kullanılan 5G, 2 Gbps hızına kadar çıkabiliyorken bağımsız testler en fazla 1 Gbps hızını görebiliyor. Huawei’den önce en fazla 2 Gbps hızı sunabilen Sunrise, artık daha üst bir kalite eşliğinde hizmet verebilecek. Huawei 5G internet bağlantısı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Cevap bırakın