Huawei, 5G ile video deneyimini yeniden tanımlayacak

0

Huawei tarafından desteklenen Vodafone İspanya 5G canlı bağlantısı aracılığıyla 4K seç-izle video servis deneyimi, Huawei’nin 5G katlanabilir akıllı telefonu üzerinden gösterildi. İşte detaylar…

Huawei, düzenlediği bir etkinlikte 5G ve video deneyimine dair bir demo gösterim gerçekleştirdi. Etkinlikte konuşan şirket yetkilisi Ryan Ding konuyla ilgili olarak; “Şu anda dünyayı kasıp kavuran 5G, bize yeni teknolojilerle güçlendirilmiş daha iyi bir yaşam sunuyor. Aynı zamanda, 5G’nin sağladığı Gbit/s seviyesi ile bağlantılar ve deneyimi ticarileştiren CloudX hizmetleri, küresel taşıyıcılara yeni iş fırsatları, sunuyor” dedi.

Ding, Huawei’nin 5G’deki başarısıyla desteklenen ağlarında, müşterilerinin 5G servislerinde deneyim ve yenilikler yapmalarını sağlayacak açık laboratuvarlar (Open Labs) kuracaklarını da sözlerine ekledi.

5G, CloudX sayesinde video ve oyun deneyimini yeniden tanımlıyor

5G’nin sunduğu yeni Air Fiber çözümü ile her yerde Gbit/s düzeyinde hızları deneyimlemek mümkün. Fiber genişbant ile benzerlik gösteren Air Fiber, bit hızlarını on kat artırarak, taşıyıcıların sabit-mobil yakınsaması (FMC) özelliğine ulaşma hedefini biraz daha yakınlaştırıyor.

Birçok farklı servisi destekleyen 5G + Cloud birleşimi; video ve oyun gibi pek çok farklı içeriği de yeniden tanımlıyor. CloudX, bu 5G hizmetlerinin ana cazibe merkezi olarak konumlanıyor. Büyük bant genişliği, düşük gecikme süresi ve bulut bilişim ile donatılmış güçlü özelliklere sahip olan Cloud Gaming, oyun oynamak için özel olarak ayrılmış donanımlardan akıllı telefonlara taşınıyor.

Cevap bırakın