Huawei, 4D Touch için başvurdu!

0

Apple’ın 3D Touch teknolojisini hatırlatan yeni teknoloji hakkında henüz çok az bilgi var. Ancak gizemin uzun süre devam etmeyeceği de kesin…

‘4D Touch’ kısmen tanıdık bir kavram, Apple’ın ilk kez iPhone 6s serisinde sunduğu 3D Touch özelliğini hatırlatması muhtemel. 4D Touch ise şimdilik çok fazla detayı bilinmemekle beraber Huawei tarafından geliştirilmekte olan bir teknoloji ve önde gelen mobil cihaz üreticisinin, ‘Huawei 4D Touch’ ticari markasını kaydettirmek ve lisanslamak için başvuruda bulunduğu bildirildi. Altını bir kez daha çizmemiz gereken nokta isimlendirme haricinde fazla bir şeyin bilinmemesi.

4D Touch’ın Huawei’nin bir tür basınca duyarlı çözümü veya tamamen farklı bir hamlesi olduğunu söylemek zor. Bilinen tek detay ise şu; söz konusu teknolojinin akıllı telefon, tablet, akıllı saat, bilgisayar, kamera, fitness bileklikleri ve bunun gibi neredeyse her türlü cihaza uygulanabileceği belirtiliyor. Yine de bu bilgi de çok genel. Öte yandan 4D Touch yeni bir teknoloji anlamına gelmiyor da olabilir.

Soru işaretlerinin önümüzdeki aylarda, belki de Almanya’da düzenlenecek teknoloji fuarı IFA ve 2018 başında ABD’deki CES 2018 kapsamında giderilmesi muhtemel.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

NOT: En üstteki görsel temsilidir.

Cevap bırakın