Huawei, 3 kameralı telefonla geliyor!

0

Huawei P20 ve P20 Plus modelleri üçer adet arka kamera açıklığına sahip olacak. İşte detaylar…

Akıllı telefon ekosisteminde rekabetin arka kameralarda ağırlık kazandığı bir yıl geride bırakıldı, ancak seviyeyi daha üst notalara çıkarmaya kararlı çok sayıda şirket söz konusu. İşte bunlardan biri Huawei. En çok akıllı telefon satışı gerçekleştiren küresel markalar arasında konumlanan teknoloji şirketinin sonraki nesil akıllı telefonları ise kısa süre içerisinde lanse edilecek. Öte yandan Huawei P20 ve P20 Plus model isimleriyle gelecek olan iki modelin arka kısmında 3 adet kamera açıklığının bulunacağı yönündeki spekülasyonları adeta doğrulayan resmi bir paylaşım geldi.

27 Mart 2018 tarihindeki lansmanla ilgili gönderilen davetiyelerde üç adet yuvarlak halkanın bulunduğu gözden kaçmadı. Bu semboller, herkesin tahmin edeceği üzere yan yana konumlandırılmış 3 adet kamera açıklığını simgeliyor.

Mooore!

Şirketin Paris’te gerçekleştireceği lansmanda tanıtılacağı Huawei P20’nin ve P20 Plus’ın sahip olacağı 3 adet arka kamerayla neler vaat ettiği ise henüz bilinmiyor. Bununla birlikte davetiyedeki ipuçları da bitmiyor, alt kısımda yer alan See mooore with AI yani yapay zekayla daha fazlasını görün cümlesinde ‘mooore’ kelimesindeki 3 adet o harfi de yine kamera sayısına gönderme durumunda. Ayrıca cihazın yapay zeka özellikleriyle donatılacağına dair de işaretler veriyor.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız.

Cevap bırakın