Huawei 10 Milyon P8 Lite sevkiyatı gerçekleştirdi

0

Ekran_Resmi_2016-02-08_23_44_44Çin merkezli tüketici elektroniği şirketi Huawei, Türkiye pazarında da yer alan P8 Lite modeli için, ürünün tanıtılmasından bu yana geçen 9 ay içinde Avrupa bölgesinde 10 milyondan fazla sevkiyat rakamına ulaşıldığını açıkladı. Böylelikle Huawei P8 serisi ürünleri, dünya çapında toplamda 16 milyondan fazla kişiye ulaşmış oldu…

Başarılı 2015 performansının ardından şirketin, geçtiğimiz yıla oranla %93’lük artışla Ocak ayında 12 milyondan fazla akıllı telefon sevkiyatını da gerçekleştirdiği duyuruldu. Ocak 2016 ayrıca, Huawei’nin arka arkaya 10 milyon adet sevkiyat gerçekleştirdiği dördüncü ay oldu. Marka adına işler gayet iyi görünüyor…

Huawei’nin artan marka bilinirliği ve dünya çapında süregelen büyümesi, kullanıcıların gösterdiği yoğun ilgiyle birlikte, markanın akıllı telefonlarının yükselişinde önemli rol oynadı.

Ekran_Resmi_2016-02-08_23_44_52Android işletim sistemine sahip Huawei 2015’te büyük başarılara imza atmıştı. Geçtiğimiz yıl içerisinde gerçekleştirdiği 108 milyon akıllı telefon sevkiyatı, bir önceki yıldan %44 oranında daha fazlaydı. Bu önemli ivme, markanın dünyadaki ilk 3 akıllı telefon üreticisi arasında yer almasını sağladı.

Huawei P8 Lite, aynı zamanda, Huawei’nin globalleşme stratejisine paralel olarak, markanın Çin dışındaki global pazarlarda da yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başaran ilk modeli olma özelliğine sahip. Bu başarı, Huawei’nin küresel arenadaki doğru stratejik yaklaşımının da bir yansıması niteliğinde.

Media Markt’taki her bütçeye uygun akıllı telefon alternatifleri için buraya tıklayabilirsiniz. İyi alışverişler.

Cevap bırakın