HTC’nin bağımsız VR başlığı ile tanışın

0

HTC, bağımsız olarak tanımlanabilen yeni bir sanal gerçeklik (VR) başlığının duyurusunu gerçekleştirdi. Akıllı telefon veya bilgisayar bağlantısı olmadan çalışabilen bağımsız VR başlığının resmi model ismi henüz açıklanmış değil. Diğer yandan Tayvan merkezli şirketin, bu alanda çalışmalar yürüttüğü biliniyordu.

İlk etapta Çin’de satışlarına başlanacağı kaydedilen ürün, Google Daydream platformu için geliştirildi. Ayrıca Viveport içerik ekosistemi ile entegre şekilde çalışacağı bildirildi.

Sanal gerçeklik alanında önde gelen üreticilerden biri haline gelen HTC’nin son adımında iddialı donanım özellikleri de dikkat çeken noktalar arasında konumlanıyor. Qualcomm Snapdragon 835 VRDK tasarımının esas alındığı ve donanımın çekirdeğini Snapdragon 835 çipsetinin oluşturduğu modelin üst segmente hitap ettiği görülüyor. Model, altı açılı hareket takip özelliği sunuyor. Bağımsız çalışacağı için kendi piline sahip olan modelin ayrıca yine özel bağlantı birimleri olacak.

En önemli özelliği herhangi bir cihaza bağlı olmadan çalışabilmesi olacak. Bu sayede VR gözlüklerinin belli cihazlar olmaksızın kullanılması şeklindeki alışılmış çalışma prensibinin de dışına çıkılıyor.

Fiyatı ne olacak?

Yeni HTC VR ürününün hali hazırdaki HTC Vive’dan daha düşük fiyatlı olması bekleniyor. Bunun yanı sıra satış fiyatı net değil, ayrıca piyasaya sunulma tarihi de henüz resmi olarak açıklanmadı.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın