HTC’den Blockchain destekli telefon

0

HTC, Exodus adını verdiği blockchain desteği sunan akıllı telefon modeli hakkındaki ilk detayları kamuoyuyla paylaştı. İşte merak uyandıran ayrıntılar…

TheNextWeb web sitesine bilgi veren HTC yetkilileri, Exodus adı verilecek bir model üzerinde çalışıldığı bilgisini aktardı. Kripto paralar için bir e-cüzdanla birlikte geleceği kaydedilen Android işletim sistemli akıllı telefon, Bitcoin, Etherum gibi dijital paralarla haşır neşir olan kimseler için ilginç özellikler sunabilir.

Kripto para alınmasını mümkün kılacağı belirtilen modelle ilgili New York’ta düzenlenen blockchain etkinliği Consensus 2018’de soruları yanıtlayan HTC Vive’ın kurucusu Phil Chen, üzerinde çalışılan söz konusu cihazın tüm blockchain girişimlerinin yönetimini mümkün kılacağını belirterek şu ifadeleri kullandı:
“Kendi anahtarlarınızı tuttuğunuz, kendi kimliğinize ve verilerinize sahip olduğunuz bir telefon hayal ediyoruz.”

Bir ilk değil…

Öte yandan HTC’nin Exodus adlı telefonu bir ilk değil, daha önce bu yönde bir diğer model tanıtılmıştı. Finney adındaki model, işlem ücretleri olmaksızın kripto para ticareti yapabilmeyi mümkün kılıyor, kendi dijital paralarını depolayıp işlem yapmalarına imkan tanıyordu. Fiyatı ise 1000 dolardı.

İlginizi çekebilir: Malta bir Blockchain ‘adasına’ dönüşüyor!

HTC Exodus özellikleri ve fiyatı ile ilerleyen süreçte daha sık gündeme gelecek gibi görünüyor.
Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın