Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiHTC’den Asus’a yönelik açıklama

  HTC’den Asus’a yönelik açıklama

  628x-1

  Tayvanlı iki teknoloji şirketi Asus ve HTC arasında kısa süre önce ortaya çıkan bir iddia gündeme bomba gibi düşmüştü. Asus’un finansal olarak ciddi düşüş eğiliminde olan HTC’yi satın alabileceği yönünde haberler, güvenilir medya ajansları tarafından yayınlanmış, üstelik Asus yöneticileri de bu konuya herhangi bir yalanlama getirmemişlerdi. HTC ise söz konusu gelişmeler karşısındaki sessizliğini bozdu…

  HTC, Asus ile hiçbir şekilde iletişime geçilmediğini resmi olarak açıklarken herhangi bir konuda ortak proje geliştirme ya da birleşme gibi planların da söz konusu olmadığı vurgulandı.

  HTC’nin Asus’a yönelik açıklaması sonrasında satın alım konusu da açıklık kazanmış oldu. Tayvan menşeili Asus’un özellikle şirket başkanının bazı açıklamaları doğrultusunda HTC’ye talip olduğu iyiden iyiye netlik kazanmaya başlamıştı.

  713F3252-C2A7-4C40-91BE-76C3474B5C78_cx0_cy1_cw0_mw1024_s_n_r1

  HTC, özellikle One M9’un lansmanından sonra ciddi eleştirilerin odağında kaldı. Şirketin ilgili modelinde tasarım anlamında yenilik sunmadığı iddia edilirken, modelin global pazarlardaki satışları oldukça düşük seyirde kaldı. Borsa değeri hızla gerileyen HTC’nin gelirleri de son yıllarda hiç olmadığı kadar düşük seyirde gidiyor. Şirketin, yapılan açıklamanın ardından yeni orta-üst segment modellerinin de kısa zaman içinde duyurulması bekleniyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN