HTC, yeni VR başlığı Vive Flow’u duyurdu

0

HTC, Vive Flow adı verilen en yeni VR ürününü duyurarak teknoloji dünyasını heyecanlandırdı.

HTC her ne kadar bir süredir akıllı telefon çıkarmasa da, Vive VR serisini canlı tutmaya devam ediyor. Şirket, Vive Flow adlı en yeni VR başlığını geçtiğimiz günlerde duyurarak kullanıcıları heyecanlandırdı. Gözlük gibi takılabilen hafif bir başlık olan Vive Flow, yalnızca 189 gram ağırlığında olacak.

Çift dahili hoparlör ve yankı/gürültü engelleme özellikleri bulunan çift mikrofona sahip olan Vive Flow, Bluetooth ses desteği de barındıracak. Üründe ayrıca dahili 64 GB hafıza ve 4 GB RAM bulunuyor.

Vive Flow, 100 derecelik görüş alanı ile 75Hz yenileme hızında çalışan çift 1600×1600 piksel ekrana sahip. Havayı yüzünüzün etrafına çeken dahili bir fana sahip olan ürün, bu sayede sıcak havayı üst havalandırmadan dışarı itebiliyor. USB-C desteği bulunan Vive Flow, HTC’nin gücü 7,5 W’a kadar düşürmeyi başarmasıyla akıllı telefonlarla ve taşınabilir şarj cihazlarıyla çok daha rahat bir şekilde kullanılabilecek.

Akıllı telefon ile uzaktan yönetim imkanı

Vive Flow’un uzaktan kumandası veya kontrolcüsü olmayacak, bunun yerine bir akıllı telefonla eşleştirilip, uygulama aracılığıyla kontrol edilebilecek. Bluetooth 5.0, Wi-Fi ve Miracast bağlantılarını da destekleyecek. Teknoloji dünyasını heyecanlandıran ürün, HTC’nin gelecek vizyonu (VR ağırlıklı) hakkında da fikir veriyor.

Cevap bırakın