HTC Vive Pro tanıtıldı #CES2018

0

HTC Vive Pro, CES 2018 kapsamında lanse edildi. HTC’nin en iyi sanal gerçekklik sistemi olan Vive Pro, kablosuz kullanıma da imkan tanıyor. İşte detaylar…

Sanal gerçeklik teknolojisi, HTC’nin öne çıkan odak noktalarından biri. HTC Vive modeliyle hatrı sayılır satış adetleri elde eden marka, CES 2018’de, öncül modelin geliştirilmiş yeni versiyonu Vive Pro’yu lanse etti.

2018’in ilerleyen dönemlerinde satışlarına başlanacağı kaydedilen model, 3 boyutlu ses ve görüntü sunuyor.

İlk versiyondan yüzde 28 daha fazla çözünürlük sunuyor. Bu da 2880 x 1600 piksellik çözünürlük değeriyle geldiği anlamına geliyor. İkili OLED ekranı,yla iddialı olan Vive Pro, yüksek görüntü kalitesinin yanı sıra dahili amplifikatörüyle daha iyi ses kalitesi de vaat ediyor. Aktif gürültü önleyicisi, çift ön kamera, çift mikrofon ve sofistike tasarım yenilenen modelde öne çıkan diğer özellikler arasında yer alıyor.

HTC Vive Genel Müdürü Daniel O’Brien’ın açıklamasına göre günümüzde bir sanal gerçeklik kulaklığında sunulan en iyi bileşenlere sahip olan model, yüksek kaliteli sanal gerçeklik deneyimi için piyasadaki en iyi alternatiflerden biri olmaya hazırlanıyor.

Son olarak Vive Pro’yu kablosuz olarak kullanabilmeyi mümkün kılan bir ekipman da tanıtıldı. Sevindirici bir gelişme olarak bu ekipman, halihazırdaki HTC Vive’la da kullanılabilecek.

Cevap bırakın