HTC U12’nin tasarımına dair yeni iddialar

0

 HTC’nin Mayıs ayında tanıtılması beklenen üst segment akıllı telefonuna dair son spekülasyonlar…

Tayvan merkezli teknoloji şirketi HTC’nin sonraki nesil üst segment akıllı telefonu U12 için geri sayım devam ediyor. Yılın merakla beklenen Android’li modeline ait olduğu iddia edilen bazı taslak tasarım görselleri basına yansıdı. HTC tarafından henüz herhangi bir doğrulamanın söz konusu olmadığı görsellerin cihazın görünümüne işaret edebileceği belirtiliyor.  

Öte yandan son dönemin dikkat çeken argümanlarından ‘çentikli’ ekran tasarımının HTC U12’de söz konusu olmadığı anlaşılıyor. Ön kısımda çift kamera ve yüz tanıma sistemi bulunduğu da dikkatlerden kaçmıyor.

6 GB RAM’le gelebilir

Mayıs ayında tanıtılması beklenen HTC U12’nin Qualcomm Snapdragon 845 işlemcisi, 64 GB veya 128 GB dahili hafıza, 6 GB RAM, 6 inç ekran, 3420 mAh pil kapasitesi özelliklerine sahip olacağı yönünde bazı iddialar da yine önceki dönemde kamuoyunda yer bulmuştu.

12 + 16 MP çift arka ve 8 MP’lik çift ön kamera olmak üzere toplam 4 kameralı bir diğer modelin de U12 olacağı iddiası da gündemde.

IP68 sertifikası ile suya dayanıklılık, telefona hafifçe ve sertçe basılması suretiyle belirli işlemlerin gerçekleşebilmesi, yüz tanıma sistemi gibi diğer özellikler de dikkat çekici detaylar arasında.
Bakalım HTC, potansiyel U12 kullanıcıların başka hangi sürprizleri yapacak?

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız…

Cevap bırakın